News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 20 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Nu inteleg de ce nu au pregatit si zona de unde e facuta poza. E tot la stadiul de "iarba".

Gata mi-am amintit lucreaza Pizzaboy........:(((((
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

realfanady


AlinC


Dominik

Wow a ploat zdravan acolo !!! Alin ce sti, au terminat de relocat stalpii LEA la Santimbru ??
You're in Steelers Country

rocklee

au rascait pamantul ...si pentru pila de langa DN... :)

la apeduct nu sa mai lucrat nimic ...este asa cum ...l-am vazut eu ultima oara .. :)

AlinC

#18950
@Dominik

Da, joi au terminat si deja au dat drumule la energie electrica.

Dominik

Super ! atunci se pot apuca de armat si suprabetonat acel viaduct/pasaj din zona stalpilor relocati din Santimbru  :) Ms Alin.
You're in Steelers Country

horatiu.cosma

Se puteau apuca și până acum cei de la Retter, doar că nu au făcut-o din cauza datoriilor Aktor.

Granata06

#18953
Astazi se turna placa de suprabetonare la podul peste Dj intre Sancrai si Ciumbrud. Ieri si azi nu a plouat, se putea linistit lucra la terasamente. Erau cativa oameni pe langa cateva utilaje pentru terasamente insa doar atat. Asta ca ploua in zona ii o buleala, in cateva ore se usca si se poate lucra. Eu nici acum nu ii vad in stare sa duca la capat aceast lot. Oricum este o bataie maxima de joc ce se intampla, asa ceva doar in tarile bananiere se poate intampla.

alinuttt

De asflatat se mai asfaltează undeva pe ST2?

raulbogdan23

Cum zicea si @rocklee mai sus, avem un inceput timid de lucru la pila de langa DN



Stefan01

^
Are toate sansele sa iasa mai tare. Dupa acea filmare a mai fost o repriza buna de ploaie.

gicu

@raulbogdan23
@rocklee

Am trecut vineri seara pe acolo si de la sol nu arata a decopertare strat vegetal. Arata a pamant vegetal aruncat peste iarba si trecut cu un tractor peste el.