News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 36 Guests are viewing this topic.

alesd

La cererea publicului, am facut capturi si pentru ST1 si ST2. Imi pare rau ca nu se vede asa bine in ele, dar am incercat sa pastrez aceeasi scala. Daca e nevoie, se pot face si capturi mai mari. Pun mesaje separate pentru fiecare lot.

alesd

Evolutia minciunilor oficiale pentru lotul ST1 (Pizzarotti).

Ianuarie 2016 -> Termen "02.10.2016, conform contract"


Ianuarie 2017 -> Termen "Mai 2018"


Februarie 2017 -> Termen "Iunie 2018"


Decembrie 2017 -> Termen "Noiembrie 2019"


Aprilie 2019 -> Termen "Decembrie 2019"


Decembrie 2019 -> Termen "Mai 2020"


Aprilie 2020 -> Termen "30.11.2020"


De fiecare data cand intr-o editie noua de "almanah" a intervenit o schimbare a termenului, am facut o captura.

alesd

Evolutia minciunilor oficiale pentru lotul ST2 (Aktor).

Ianuarie 2016 -> Termen "02.10.2016, conform contract"


Ianuarie 2017 -> Termen "Decembrie 2017"


Februarie 2017 -> Termen "Aprilie 2018"


Noiembrie 2017 -> Termen "Octombrie 2018"


Octombrie 2018 -> Termen "Octombrie 2019"


Aprilie 2019 -> Termen "Decembrie 2019"


Decembrie 2019 -> Termen "Iulie 2020"


Aprilie 2020 -> Termen "28.11.2020"


De fiecare data cand intr-o editie noua de "almanah" a intervenit o schimbare a termenului, am facut o captura.

TibiV

Ar trebui publicat best-seller-ul "Cartea mincinosilor".
Autor: CNADNR/CNAIR. © ® (™)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

ucenicii lu' baronul Munhausen

ovicor

@Hercule, Nenea Hartia are dreptate, acolo e necesar un stalp de intindere colt in locul celui de sustinere, pentru ca face un unghi semnificativ. Aproape sigur trebuie si mai inalt, pentru a asigura gabaritul conductoarelor peste breteaua Alba Iulia -> Sebes.
@Horia Cosma, pentru toate LEA in exploatare sunt hartii de despagubiri. C-au fost 2 lei sau mai multi, c-a fost o batjocura pe care proprietarii n-au putut-o contesta, pe vremea lui Ceasca se blindau cu hartii. Erau prinse in proiect.

BALEA STEFAN MARIUS

lotul 2  a fost salvat de MARCU SI RETTER...Aktori ar trebui sa ridice statiu pt cei mentionati... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

alexV

#17812
@alesd

multumesc, inca o data !

rocklee

alesd ..Multumesc...pentru ca ne arăți încă o dată incompetență celor din campania de antiinfrastructura...
Oare cad iasa si aceștia din ..noaptea minții și să rezilieze odată contractul cu Straco.... :o >:(

AlinC


alinuttt

Știe cineva când au de gând sa ridice grinzile?

florin74

Alin, pe lot 2 ai mai ajuns? Au avansat cu stabilizatul?
Retter stiu ca lucreaza la suprabetonari si restul structurilor, eram curios daca si la terasamente mentin ritmul, sau a fost doar o minune de Pasti... :lol:

Ionut

Quote from: Ionut on April 11, 2020, 08:35:41 PM
Sigur vor lucra in doua schimburi... de chiloti! La cat se .... pe ei! Voi nu v-ati saturat de minciunile astora? Si de prostia, impotenta si indolenta CNAIR in ceea ce-i priveste?!

Deci? Baga in doua schimburi?

carutasul

parcă totuși se mai mișcă un pic măcar în schimbul unu :) Eu mă aștept să ridice toate grinzile odată, deci probabil că după ce termină pilele la care  lucrează acum o să le ridice. La ritmul ăsta, prin vară. ( e doar părerea mea)

alinuttt

Partea cea mai nașpa va fi la armare. Cu cei 6 fierari termină de armat și hidroizolat structurile din nod în minim 2 ani...