News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 22 Guests are viewing this topic.

tom


Montare grinzi la Pod peste Mures ST2

AlinC

ST2, lucrari la terasament zona Oiejdea:


carutasul

aoleu, ce e asta? :) Miracol de Paște? :)

Teo

Wow!

Super filmarea! multumesc foarte mult! e ilustrarea tuturor informatiilor scrise pe care le-au postat colegii de forum.

Nu cred ca am mai vazut asa mobilizare pe lotul 2 vreodata in toti acesti ani.

alinuttt

Până ce nu văd asfaltări pe lotul 2 nu mă mai bucur

gicu

Stiti cumva de ce reduc latimea terasamentului? E o practica uzuala asta sau s-a facut prea lat din prima incercare?

StefanCelMare

Retter, Marcu și Deme ar trebui să își facă o asociere.. RMD, așa, ca să aibă competiție UMB.
Cu niște ingineri/proiectanți buni și ceva utilaje extra (pe parte de asfaltare)... ar fi imbatabili. :)
În rest, sărbătoarea o amânăm până după ce vedem cum se rezolvă cu balastul stabilizat.
Nu s-ar putea da cu lamă/greder un strat jos și apoi să se re-pună și compacteze?
Cred că ar fi de dorit versus tratamente minime și asfalt direct.
Pe de altă parte, nu mă pricep, poate alții mai versați pot spune că e suficient și cu mici reparații.

carutasul

noi suntem ca babele alea care le caută perechi fetelor/băieților bătrâni :) 

punktnet

Quote from: StefanCelMare on April 06, 2020, 02:21:22 PM
Retter, Marcu și Deme ar trebui să își facă o asociere..
Sa se asocieze cu Straco , poate ii scot si pe ei din fosa septica.
Just kidding.

carutasul

un fel de "pompieri atomici" :) Asta n-ar fi rău. Problema cu rezilierea e că durează al naibi de mult să se apuce de lucrări după, restul lotului n-ar fi o problemă, dar e păcat de nodul ăla, să poată da drumul la circulație ...

cfdp

din pacate asa cum iluminatul este rentabil pt lot 1 asa este rentabil pamantul vegetal pe taluze  -lot2. trebuie bani de pasti
a se vedea ca exista pamant vegetal chiar si pe taluzele varianta ocolitoare pasaj DN Oiejdea unde nu avea sens


rocklee

#17457
 :) :)

adiarc

pai nu stiu ce va bucurati asa la Aktor...se fac niste taluzari....si ceva cofraje de fier beton ( pt placa de racordare terasament-pod)....nu vad sa se lucreze la balast,asfalt....adica lucrari mai de anvergura in acest stadiu....ce vedem sunt doar ceva finisaje si acelea lights....departe de normalitate
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

carutasul

da, dar atâtea mașini laolaltă parcă n-am mai văzut pe lotul ăsta :)
Sper că totuși merg până la asfalt cu lucrările. Speranța mea e că lucrează acum când e motorina mai ieftină ca să facă ceva economii