News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 32 Guests are viewing this topic.

AlinC

ST1, Oarda, podul Mures, Alba Iulia Sud, groapa de gunoi:


Dominik

Unde sunt muncitorii de la Oarda ??
You're in Steelers Country

voicul

Eu nu prea vad diferenta intre a sapa o groapa de gunoi si a sapa pentru tersamentul unui drum.

Singura diferenta intre cele 2 raman cei 7 ani pierduti aiurea.

carutasul


Skynick

In istorie vor ramane ca Batalia de la Oarda, 2018-2020 si Criza Marii Gropi De Gunoi, 2017 - 2020.
Inepti.

Ionut

Nu inepti. Pizzarotti sunt hoti si lenesi. Ineptii sunt la CNAIR. Si oricum "inepti" e un cuvant mult prea moale. Mai potrivite ar fi "criminali", "prosti gramada", "nemernici", cuvinte demonstrate cu DOCUMENTE de-a lungul ultimilor 4-5 ani.

horatiu.cosma

^
Mulți dintre ei care în ultimii ani au fost "retrogradați" datorită presiunii noastre continue abia au așteptat schimbarea în CNAIR ca să vină acum ca niște mielușei curați la noua conducere și să ceară posturi de conducere (evident, cu sporuri, șofer, birou etc) spunând că vor face câte-n lună și-n în stele. Să vedem dacă noua conducere îi va reșapa. Două exemple, ca să nu vorbim prea generalist: Bășulescu și Cristian Andrei.

cosss

A avut loc marea întâlnire între MT, CNAIR și PIZZA, asa cum au convenit, sa dezbata problema facturilor? Am văzut ca au emis încă una de aproximativ 10 milioane.

gruiarew

@Ionuț de ce hoți și leneși? Vina e doar la CNAIR. Nu toți îs de bună-credință și se țin de treabă. Până la urmă scopul e să faci bani. Dacă beneficiarul nu are pârgii să te constrângă, de ce te-ai da peste cap să termini lucrarea? O lălăi cât poți.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

ddfab


ddfab

la culeea sudica de la paraul iovului... au inceput sa armeze pentru un zid, in continuarea culeii.







Daniel_I

#17366
Activitatea pe lotul 1 e la un minim istoric desii suntem in plin sezon de constructii. Sectoare unde se poate turna stabilizatul sau stratul de asfalt zac complet parasite din luna Noiembrie. Nu se mai lucreaza nici la rigolele pentru apa, la taluzuri, parapeti sau parcarile de la la Oarda unde ar avea front de lucru. Cred ca Pizaroti au retras toti oamenii de pe santier ca sa poata santaja CNAIR pana le vor platii facturile restante. Daca CNAIR nu e in stare sa mobilizeze constructorul macar sa aibe curajul sa rezilieze contractul pentru ca in ritmul asta, oricum 2020 e un an pierdut.
Singurele activitati sunt urmatoarele: un excavator si o macara lucrau la podul metalic de langa Lancram unde au relocat conductele de apa, cativa fierari betonisti la nodul Sebes si in organizarea de santier din nodul Sebes unde inca produc grinzi si la Alba Nord unde a venit ddfab cu poze.
On The Road

horatiu.cosma

#17367
Se betonează azi la podul peste Mureș de la Rădești.

L.E. Ar trebui zilele următoare să fie ridicat tablierul metalic la acest pod, dar așteptăm după CNAIR să plătească factura Aktor emisă deja și după Aktor să își plătească subcontractorii.

L.E. 2. Se aude prin șantier că se face chetă să cumpere subcontractorii motorină la Aktor, că iar au rămas fără. Credeam că CNAIR e culmea penibilului și incompetenței în domeniu, dar joacă tare și Aktor pentru premiu.











Powered by API/PUM imgur uploader

SB76UFO

@horatiu.cosma Era sa fac cu "herz"-ul cand am vazut prima poza, am crezut ca s-au apucat sa hidroizoleze podul peste Mures de pe lotul 1.
"Prostia este eternă și invincibilă"

AlinC