News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069


AlinC

ST2. podurile peste raul Mures de la Radesti si Sancrai:


Daniel_I

#17237
Fotografii de azi de pe lotul Pizzaroti de la Oarda pana la nodul Alba Sud. Nu e mare lucru de vazut, vroiam doar sa am un reper in Martie 20 20
Oarda. Constructia zidului de gabioane
(GPS)


Au inceput betonarea bordurilor laterale abondonata in vara anului 2019 la viaductul Oarda


Cateva panouri fonoabsorbante au fost montate pe viaduct si jos la sol.


Powered by API/PUM imgur uploader
On The Road

Daniel_I

#17238
Spre podul Mures


Podul Mures

Inapoi spre Sebes de pe podul Mures


Electricienii au inceput montajul cablurilor pentru iluminat

Parapetii montati si pe sensul celalalt al podului



Nodul Alba Sud





Nu intelege nimeni de ce structura aceasta sta nebetonata de atata timp

Din nodul Alba Sud spre Turda

Breteaua proiectata sa duca spre centura ocolitoare Alba Iulia dar deocamdata se opreste intr-o groapa de gunoi


Balast stabilizat protejat peste iarna

Pentru cei care nu vor sa creada ca lotul va fi inaugurat anul acesta Pizzaroti a montat deja indicatoare rutiere pe bucata asta de autostrada :D



Powered by API/PUM imgur uploader
On The Road

ddfab

daniel...
la groapa de gunoi nu ai ajuns? astia ziceau de ceva masini de la DRDP Cluj, care au inceput sa curete... fara dovezi, nu-i putem crede :)

Daniel_I

#17240
Intr-adevar sunt cateva excavatoare care au inceput sa sape langa groapa de gunoi. Nu stiu exact ce fac, se vede de pe pasarela CF, miscarea e slabuta deocamdata. Daca nu isi face AlinC de lucru pe acolo cu drona, imi iau eu masca de gaze si dau o tura :). Desii e o groapa de gunoi inchisa de peste 30 de ani e mai safe cu drona nu stie nimen precis ce fel de deseuri s-au aruncat acolo..
On The Road

alexV

acolo ar trebui sa apara un fel de statie mobila de sortare, si clasicele excavatoare si basculante. totul se desfasoara in limita culoarului deja expropriat. asteptam foto/video de la cine-o fi :)

florin74

#17242
Ultima vorba in targ e ca Retter termina podurile pe A10 pana in noiembrie. Mai repede decat pizzarii.  Mobilizare maxima la Retter, se lucreaza si noapte,.

voicul

A preluat toate podurile acum?

Bulwyn

^^ Sper sa ii tina, si sa fie odata acceptati oficiali ca subcontractori. Si anul trecut era vorba ca termina pana in mai podurile, dar am vazut cu totii ce s-a intamplat. Cu ei si cu Marcu deja multe s-ar rezolva, dar tot ar trebui o firma serioasa pentru asfaltare, acolo vad momenten cele mai mari probleme.

florin74

#17245
^ Nu inca. Au ramas cel de la Oiejdea (supratraversarea DN) Teius la nod ( cel cu grinzile prabusite), si o structura mica intre Oiejdea si Teius, (ceva supratraversare drum local). Dar intentia este sa se implice mai mult la cel de la Teius peste CF200, unde sunt probleme cu relocarile. (adica vor incerca ei sa se ocupe de relocari - hartogaraie, avize, sa se deblocheze situatia .

A emis Pizzarotti o factura de 10,6 mil lei pe lot 1.

voicul

"adica vor incerca ei sa se ocupe de relocari - hartogaraie, avize, sa se deblocheze situatia "

Retter asta devine deja al 2-lea UMB al Romaniei. Probabil ca o sa faca ei toate podurile, ca nu vad Aktor in stare de nimic.

Acum sa vedem cat mai pot lucra din cauza contextului.

horatiu.cosma

Retter si Marcu sunt la datorie. În schimb Aktor si-a părăsit santietul, nici urmă de grec prin organizarea de șantier. Oare care sunt primele viețuitoare care părăsesc corabia?

Ionut

"Șobolani" e un cuvant prea blând pentru cei de la Aktor.

punktnet

Retter astia si Marcu ar trebui sa faca asociere pentru licitatii :)
Just kidding.