News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 26 Guests are viewing this topic.

dorum

deci au mai angajat 2 fierari-betonisti? io stiam ca-s 5 :)

Skynick

sa vezi ca astia fac avans pe luna de iarna   :lol:

Gerard

Waw !

A mai vazut cineva factura de 46 milioane de la Pizzarotti pe ROGOP ?

Daca ii incaseaza nu mai au nici o scuza sa nu termine anul asta.

florin74

E pt A3. Bănuiesc ceva claimuri decise prin instante. Definitiv.

dr4qul4

Adica e pt A3-ul ala pe care nici macar nu l-au terminat. Si care a fost terminat de vecinii lor, Aktorii.
Oare cat o fi fost spaga ca sa fie blocati (extinderea aia la 3 benzi dupa licitatie) si sa aiba motive de claimuri de 10 mil E.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

voicul

Nu e chiar pentru A10, dar incompetenta CNAIR se poate discuta probabil si pe topicul CFR  :lol:

"Adica e pt A3-ul ala pe care nici macar nu l-au terminat?"
Si primesc banii astia dupa 10 ani?!

Unde e comunicatul oficial de la CNAIR cu aceasta reusita ca de Salini au zis imediat ca sunt cei mai buni EVĂR!

AlinC


voicul

... care inca nu este relocata  8)

O concluzie:
Ar putea sa faca multe, dar prefera sa faca mai putine.


AlinC


valil

ce mandru trebuie sa fie ala dela min 5.25 ce se plimba pe pod! Ma tot gandesc oare , inginerul de santier ma refer cum se simte cu o astfel de lucrare , unde o trece in caietul vietii: la mari realizari? la 'stocareli ? la sanchi ? ce va povestii la batranete ? bai fratilor pe vremuri ce realizari faceam eu/noi ... sau va spune : fratilor toata viata sau cel putin perioada 2015-2020/21 am fost o pramatie si am facut misto de munca de oameni de tot ce am putut, iti dai seama am facut 8.18888 m/zi autostrada adica dementa totala

Stefan01

Sunt curios cand se va vor rezolva problemele de pe lotul1:
1. Groapa de gunoi de pe breteaua nodului Alba Iulia Sud.
2. Relocarea LEA IT si avizul CFR pentru a demara lucrarile la intersectia cu CF 200A.
3. Portiunea de drum (in chenar rosu din poza de mai jos) de la podul Calea Vacii.

4. ...

florians

Ce probleme sunt la podul / pasajul Calea Vacii?

rebel

^^probabil face referire la urcare/coborare a drumului mai abrupta in partea dreapta a pozei fata de stanga..

Stefan01

Din ce am aflat (sper sa fie corecta informatia), in zona aceea trebuie sa ridice terasamentul, plus ca locul nu e suficient de lat. Le va ingradi accesul oamenilor pe proprietate. Posibil sa fie nevoie si de exproprieri.