News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 28 Guests are viewing this topic.

AlinC

ST1, nodul rutier Alba Iulia Nord:


TibiV

In ritmul asta, o livrare de la pizza boy in douazeci - douazecisiunu devine un obiectiv ambitios... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

mie nu îmi e clar dacă firele de înaltă tensiune au rămas la locul lor și nu pot lucra la pilonii rămași sau nu pot ei lucra că sunt fierarii la celălalt capăt :) Văd că în stilul lor au mai avansat un pic, noroc că filmează AlinC mai rar ca să se vadă diferențele... 

TibiV

Documentul citat de Ionut este din 2018.
Vezi punctul 3.3 km 15+400....

Quote from: Ionut on January 08, 2019, 08:54:13 AM
ST1 - retele electrice - LEA 220 KV, LEA 110 KV, medii si joase


A ramas mai putin de o luna si jumatate din termenul "contractul cu antreprenorul de specialitate - Electromontaj Bucuresti e semnat, lucrarile urmeaza sa inceapa anul viitor"...
Am urmarit cu mare atentie filmarea lui AlinC...
NU a inceput nimic...
Nici o urma de fundatii pentru stalpii 52N si 51bis (nu mai vorbesc despre numerotarea ciudata data dupa "desmontarea" stalpilor 27 si 28...  :o )
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

elphax

e clar ca la Alba nord nu vom mai vedea miscari majore pana la primavara - ma refer la ridicari de grinzi sau suprabetonare segmente de viaduct

ladposta

si de ce crezi ca la primavara se va schimba ceva? (in afara de schimbarea vremii)

vasile.silion

Ar trebui scoasă din vocabularul guvernamental-administrativ expresia ,,anul viitor". Nu, dom'le, spune exact anul, nu zi ,,anul viitor", că e foarte interpretabil termenul ăsta, ,,viitor", din care orice om poate înțelege ce vrea...
,,România are un sens întrucât o începem. Trebuie s-o creăm lăuntric, pentru a putea renaște în ea. Plăsmuirea acestei țări să ne fie singura obsesie." Emil Cioran

AkaManah

La nodul Alba Iulia Nord, azi dimineață au adus o foreza.

florin74

Marcu mai lucreaza la Oiejdea? Am trecut ieri pe acolo si mai aveau un pic si sa aduca la nivel terasamentul la supratraversare.

ddfab

^ nu mai lucreaza acolo. au lasat terenul pregatit chiar langa structura traversarii, sa faca jonctiunea cu partea de terasament finalizat. sunt lasate cateva trepte pentru racordare. probabil au nevoie de acea zona la un nivel mai scazut. nu stiu, poate pentru macarale...zic si eu...

ddfab

la Alba nord, unde miscau cat de cat ceva, este zona culeii pentru breteaua de urcare spre Sebes, unde au cofrat si probabil vor turna betonul si ceva miscare la armarea placii de suprabetonare din zona nordica a viaductului. la pilotii forati din deal slabuta miscarea... zilnic, se vedeau in zona cateva bascule Marcu, dar nimic spectaculos. pacat ca si-au batut joc de vremea buna, care le permite sa lucreze...sa ai 20 grade la mijloc de Noiembrie... iar la stalpii de inalta, se pare ca mijlocul lui octombrie(vorba cucului zburat) s-a transformat in anul viitor... penibila prestatie

ddfab

#16391
scriu aici, dar are legatura cu A3...
azi dimineata, un convoi de trailere pentru transport grinzi, gol, se deplasa dinspre Teius spre Sebes. sensul giratoriu din bidoane de la Alba Nord, pentru intrarea in santierul de la deal, era modificat cu eliberarea sensului spre Teius( sa fie traseul drept), semn ca au fost transportate grinzi spre A3.

StefanCelMare

Poate ar mai merge filmat și pe la Aktor înainte să dea zăpada, deși din 21 octombrie de la ultima filmare full, nu știu cât a mai lucrat Aktor.
Cu Pizzarotti ne-am cam lămurit pe anul ăsta zic eu.
Dacă e să risc o prognoză, Pizza termină la anul pe final, asta bazat pe progresul de 20% constant din ultimii 2 ani - adică cel mai probabil se va circula, chiar dacă nu pe toate bretelele sau nodurile. Să sperăm că va fi totuși Alba Nord - A1 circulabil.
Aktor, optimist vorbind final 2021.

udar

La Alba Nord ce mai au de forat !?


Europiu

Fundațiile la stâlpii 52N și 51bis?   ???
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).