News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 26 Guests are viewing this topic.

ddfab

stiti ca v-am tot zis, zilele trecute, de montajul unei macarale in zona?
ta daaaa.....







ddfab

aaaa... si preferata mea! pacat ca nu are nimic in carlig... :)



poate afla AlinC ce si cand vor ridica si le face o vizita... ;)
o zi buna sa aveti.

SergiuSerj

Sura Facebook:

"Lucrări de așterenere a stratului de bază din mixturi asfaltice efectuate în cursul nopții trecute pe Autostrada Sebeș-Turda, Lot 1
Antreprenor: IMPRESA PIZZAROTTI & C.S.p.A."


Link: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2811149188896900&id=1819247748087054

Se pare ca au inceput sa lucreze si noaptea pentru a putea recupera ce au pierdut.

ddfab

ce dracu...? "noaptea ca hotii"?
ziua sunt 25 de grade, soare  si astia asfalteaza noaptea, pe racoare? chiar nu-i inteleg...

Daniel_I

#16144
Se repeta povestea de anul trecut cand Pizzaroti asfaltau in Decembrie, pana a venit iarna si zapada si nu au reusit nici macar sa protejeze stratul de balast stabilizat. Trist.
Se pare ca supratraversarea pe podul metalic de langa Lancram, Lukoil e pe ultima suta de metrii. Asfaltul si parapetii sunt aproape finalizati, din ce am vazut cred ca mai lucreaza doar la rosturile de dilataite cu o echipa.
On The Road

danny_cbu

#16145

Tind sa cred ca e undeva seara, intre 20-22. Lucreaza baietii in doua schimburi

AlinC


adrian sibiu

Cică a dat hărnicia in pizzaboy, lucreaza si noaptea de tot rasul si toata jena.In vara cand se putea lucra zi lumina au stat la umbra 😡😡😡😡

elphax

La cat de mica ( de fapt nu  mica) e macaraua cred ca ridica doar cele 2 sectiuni curbe de la bretea,  nu pun si structuri pe sectorul principal de viaduct de autostrada.

Mersul trenurilor

nu vad de ce nu ar pune si grinzile de beton la deschiderea de langa

tonică

pai nu au pe ce le pune!!!
Vad ca abia acum ce s-au apucat de groapa pilonului lipsa, nu ca la ceilalti ar fi facut prea mult.

Mersul trenurilor

#16151
ba chiar au doua deschideri unde pot pune grinzi de beton :) plus alte 2 deschideri dupa calea ferata. nu siut cum se numesc dar alea care au 5 suporturi pe pilon sunt pentru grinzi de beton si cele cu 4 sunt pentru cele metalice (2 suporturi la bretea)

adiarc

pai in Sibiu sunt 3-4 grade noaptea....in Alba?
....se poate face o compactare ca lumea asa?
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

voicul

Noapte e de pe la 7.30 deja, hai 8. Cred ca sunt peste 10 grade, dar tot absurda e situatia.

Ziua ce pazesc, de trebuie sa lucreze noapte?

gruiarew

Nu se pot uita în vârful macaralei că le bate soarele în ochi.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis