News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 19 Guests are viewing this topic.

bbogdan8

Se mai stie ceva de groapa de gunoi de langa Alba Iulia Sud? Inca cauta solutii?  >:(

alexV

eu nu vad niciun progres pe lotul 2. structurile sunt incremenite asa din iulie: resturile de cofraje sint in aceeasi pozitie pe podul de la Sancrai.

Bineinteles ca sper sa fie progres, doar  zic ca din poze pare incremenit santierul

ciprebbe

Este progres si inca unul bun, sper sa ii tina cateva luni harnicia de acum. O sa se vada de sus.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Europiu

alexV: ia-o ca glumă: o dată ce faci poză, totul e încremenit, nu? :lol:
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Dominik

Cip, ajungi sa pui filmarea azi de pe lotul 2  ???
You're in Steelers Country

ciprebbe

da, e la procesat . Am facut A1 primadata.
Lumina va fi slaba pe A10 , s-a filmat dupa ora 20, ne-am concentrat pe zona podurilor peste Mures dar se va vedea :).
E cazul ca in curand (maxim o luna) sa se intre puternic cu asfaltul. Sunt multe zone unde e sus terasamentul.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

#15562
Sa retinem ca filmarea de mai sus e in continuarea celei facute de AlinC zilele trecute(mai jos).

Quote from: AlinC on August 11, 2019, 07:54:15 PM
ST2 Sudul orasului Teius pana la Beldiu:



E greu de sus sa evidentiezi inaltimea terasamentului, dar sa stiti ca in teren pe zona filmata se vede progres si avem sanse sa vedem BSC si AB2 anul acesta pe portiuni mari , inainte de venirea inghetului.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

voicul

@ciprebbe +1 si  :cheers:

Eu zic ca avem noroc si Aktor totusi misca. Mult mai bine decat rezilierea. Zic ca e o sansa pentru 2021 sa termine. Poate  prin 2020 ceva partial ... daca CNAIR vrea.

ciprebbe

Pe tot ce e filmat de Alin si de mine in maxim o luna pot fi sus la cota si cu BSC . Poate in spatele Teiusului sa ramana in urma dar cred ca rezolva cu apa si acolo. Totul e sa ii ajute vremea.
Marcu baga foarte puternic si in mai putin de doua saptamani s-a inaltat cu peste 1m in zona lor. Cred ca Aktor a gasit solutia la terasamente si ii vor prinde iarna bine. Sa speram ca nu apar bube financiare si ploi cat mai putine.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

tonică

dar nodul teius cum se prezinta? Filmat ori fotografiat careva?
Pana la dc19 din filmarea lui Alin mie nu-mi arata prea incurajator, mai apoi pana la Beldiu insa este ok daca nu ar uita si de santurile de scurgere! Apoi, cu exceptia podurilor, se poate incarca relativ repede daca exista resurse. Banui ca numai exista oprelisti birocratice si daca n-ar exista nici cele financiare, un constructor cu capul pe umeri si chef de lucru de calitate ar putea termina lucrarile pana in martie anul viitor, cel putin pe zona filmata, din nod Teius pana in Aiud. Teoretic  ;)

tonică

In plus, acum realizez ca, daca astia termina inainte de baietii cu pizza, se lasa iar cu un dita'mai muzeul de autostrada de aprox. 9 km!! :o

adiarc

multumesc pt filmări....totusi ce se intampla cu balastul stabilizat deteriorat?.....nu cred ca poate fii peticit si dat din  nou cu emulsie
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

luc

#15568
^ În mod normal (dar ce mai e normal în țara asta?! ) nu ar avea cum sa termine înaintea italienilor: în aceste condiții ar fi acces până în nodul Teiuș, și ar fi de un real folos, ar scoate traficul din cele 2 orașe Aiud și Teiuș... Dar facem supoziții!

Ionut

Pai stati, ce va mirati? Era posibil ca Aktor sa termine Alba Iulia Nord-Teius in 2020 (dupa ce au reinceput sa lucreze acum cateva luni). Eu am si pus in monitorizarea API (tabelele) chestia asta de mult timp. Sau voi va entuziasmati pentru 2019? :o