News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 25 Guests are viewing this topic.

adiarc

or fii uitat si aici sa puna toate suruburile la mufarea intre tevi :lol:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Gendan

"Unde tine cu sarma, e si pacat sa pui surub." (inginer, 1992).

AlinC

ST1, podul peste raul Mures:




AlinC



survola

Când se mută stâlpii pentru rețeaua de înaltă tensiune de la Alba Nord?

florin74

#15156
Alin, pe lot 2 ai fost? Sunt curios de subcontractantii aia romani care aveau contractele la Cuc, au aparut sau nu pe santier?  :lol:
Si daca s-a mai progresat la terasamente in zona dintre Teius si Beldiu, ca acolo inca mai erau zone inundate la podete.

Parca ai fi filmat intr-o zi de duminica, asa de slaba e miscarea pe lot 1.

Eurocopter

Trebuie facuta saptamana viitoare filmare completa si pe lotul 2. Alin crezi ca ai tu oportunitatea sau incercam sa rezolvam noi?

Stefan01

#15158
Dar ce avem noi aici ? Doua foreze. Dupa ani de zile se pregatesc sa relocheze stalpii de IT ? S-o vedem si pe asta ...


Felicitari AlinC pentru filmare ! +1
In ce stadiu sunt lucrarile la terasament pe breteaua ce leaga Alba Iulia (la sud si nord), respectiv breteaua ce leaga A10 de DN1, in zona Sebes, pe sensul Turda - Sebes ?

AlinC

#15159
Breteaua 5 ST1 din nodul rutier Sebes sau breteaua care se va lega in sensul giratoriu de la Kronospan:



+1 Stefan01 daca nu ai fi scris uitam de filmuletul asta scurt.

S-ar putea sa fac saptamana viitoare St2. Sunt si eu curios cam ce utilaje si oameni au.

elphax

mersi pt filmulet, e destul de clar stadiul bretelei. nu e asa de grav cum parea

alin_simeriaveche

La ce prezenta au pe acest lot si cum lucreaza eu am impresia ca sunt in concediu. Aveau mobilizare mai buna acum cateva luni. Este jenant....

TibiV

Quote from: elphax on July 05, 2019, 09:42:06 PM
nu e asa de grav cum parea
Nu e asa grav cum parea.
Este mult mai grav.
20-20 devine un termen exagerat de optimist...  >:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

elphax

eu ma refeream la breteaua filmata separat - care trebuie sa preia traficul daca vor sa deschida partial pe final de 2019
au de ridicat 4 structuri de stalpi si sa puna podurile metalice - s-ar putea face lejer pana spre toamna , dar acum pare ca sunt concentrati la oilele pt bretelele care vin peste CF si A1

realfanady