News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 14 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

În SF podul peste Mureș avea vreo 800 de metri lungime și trecea și peste acel DJ.

alinuttt

Ar fi interesantă o filmare pe L2 să numărăm utilajele care sunt în zi lucrătoare la muncă. :)

ciprebbe

Pregatim, doar ca zilele astea nu mai sti care sunt lucratoare si care nu :)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alinuttt


AlinC

ST1, viaduct Oarda si podul Mures:


alinuttt

E pustiu.. Să stai un an de zile la suprabetonarea unui pod... Șanse nule aproape pentru 2020, iar în acest moment Aktor lucrează mai cu spor decât ăștia.. Se întoarce roata, și tot așa, poate cu noroc, prin 2021 vor fi gata aproape in același timp cele două loturi..
E jalnic că se ajung la termene de +5 ani pentru asemenea loturi relativ ușoare, care ar putea fi finalizat în 18 luni în alte state!

Dominik

Dupa ce ca sunt o echipa mica de 8-10 fierari-betonisti si se misca foarte incet, tot ii muta dintr-o locatie in alta, ba la podul metalic de la Lancram, acum la viaductul de la Oarda, unde au 6 deschideri de facut....sunt curios in cate luni ajung sa termine cele 4 deschideri ramase la podul peste Mures ? e jale mare !
You're in Steelers Country

Daniel_I

#14422
O mica alunecare de teren in debleul Oarda. As putea sa trag si o concluzie de ce a aparut pentru ca cunosc zona foarte bine. Rigolele de colectare a apei din debleu au fost facute anul trecut in vara pana la aproximativ 70% si abandonate. Toata apa colectata de rigole se scurgea prin locul acela, care inevitabil a fost inundat si a alunecat.


Doua poze cu fosta cariera de la Oarda de unde au luat anul trecut balast pentru terasamente. Sunt foarte curios ce o sa se aleaga de zona asta. A ramas o groapa imensa si pe fundul ei un lac.

On The Road

alinuttt

Mama ei de treabă, nici să termine niște amărâte de rigole nu au fost în stare... Vai și amar.. Mi-e din ce în ce mai greu să cred că la anul va fi finalizat lotul ăsta! Șanse minime..

Stefan01

Pe lotul 1, la intersectia dintre A10 si DN1, zona Alba Iulia Nord, au inceput de la finalul saptamanii trecute sa foreze la viitorul pod peste A10.

Vedere generala - captura din filmarea celor de la Ziarul Unirea


Imagini realizate vineri - vederi spre Sebes





Astazi lucrau de zor - vederi spre Sebes






AlinC

ST1, nodul rutier Alba Iulia Nord:


cutter

Mi-a fost comunicat după ce-am câștigat procesul împotriva CNAIR "Procesul-verbal de suspendare a recepției la terminarea lucrărilor" de pe Sebeș-Turda lot 3 din 15 ianuarie 2018.

Îl găsiți atașat.


paulmare


pasadia

Ce chestie, au aflat comisiile de receptie ale CNAIR ca "iarna nu-i ca vara". Dar chiar si asa - consultantul nu a validat anterior acele lucrari de peisagistica? Nu putea intocmi inca de atunci vreun document care sa ateste acele lucrari?