News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 27 Guests are viewing this topic.

Skynick

Deci:
- Pizzarotti trebuie sa lucreze x 2,3 (230%) fata de anul trecut pentru a termina anul asta.
- Aktor trebuie sa lucreze x 10 (1.000%) fata de anul trecut pentru a termina anul asta.

:o :o :o

StefanCelMare

Pizzarotti zic eu are șanse să deschidă anul ăsta mai puțin nodurile...
La A10/A1 hai că se poate face ceva, pe bretele scurte.
La nodul Alba Sud prevăd telenovelă cu groapa de gunoi.
La Alba Nord, dacă are noroc cu vremea bună și cu relocarea liniei de tensiune, poate poate.
Mulți de dacă totuși.

Aktor e deja no comment.
Prin mai vedem mai sigur, dar la cum arată... e rost de reziliere.

ovicor

Nu va mai impacientati! Am facut-o si eu, dar acum m-am lamurit: subcontractorii de pe lotul 1, Florea si ceilalti, termina la anul treaba si se muta pe lotul 2. Ca lui Actor, precum se vede, ii canta cucu, nu cucu-veaua!

AlinC

Am fost cu rocklee intr-o plimbare pe ST1 la Alba Iulia Nord acum. La structuri mi se pare ca au luat-o mai domol. Probabil o sa puna rocklee poze de jos. Eu am facut un video scurt:



Dominik

Mai au nevoie de 150-200 de muncitori, ca in acest ritm nu ajung nici unde !  >:(
You're in Steelers Country

Daniel_I

#14150
Se tot discuta aici ca Pizzaroti poate termina bretelele scurte pana la finalul lui 2019. Teoretic e posibil dar nici nu are rost sa ne gandim la deschidere partiala. Ei nu trag acum sa finalizele calea de rulare pentru bretelele scurte. Nu se organizeaza in felul asta in santier, nici nu isi doresc lucrul asta, si in plus Cuc ii "preseaza" sa deschida tot lotul anul asta, nu doar bretelele scurte desii e imposibil.
Azi dimineata era o macara de mare tonaj la podul metalic de langa giratoriul provizoriu Lancram. Alin, Rocklee aveti ceva info / poze ?
On The Road

cfdp

pamantul din zona debleului deschis la culoare----gri/alb, din cite stiu este o argila prafoasa sau praf argilos. sunt curios cum obtun gradul de compactare in umpluturi,
fara sa spunem ca va fi sensibil la umezire. vom vedea stabilitatea rambleelor in timp


tonică

Din ce am vazut in filmuletul realizat de AlinC, doar la ce am conturat cu verde pe harta se lucreaza serios si exista piloni. E deajuns pentru o deschidere partiala?





Powered by API/PUM imgur uploader

horatiu.cosma

Probabil avem definiții diferite pentru termenul "serios". Sau poate ne-am uitat la filmări diferite.

tonică

 :lol:
Adica, au lucrat ceva, acolo :)) Altfel, chiar si asa, mai trebuie un foraj acolo unde pe harta scrie "nod rutier lancram", peste A1.

rocklee

#14156
o vizita ''terestra'' la nodul alna nord inpreuna cu AlinC.

(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

#14157
VEDERE spre parte de dincolo de CF viaductului nod alba nord..

(GPS)


retelele electrice ...rezista  >:(
(GPS)

breteaua dinspre alba
(GPS)


(GPS)

culea din captul bretelei ...
(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

#14158
structura de sub autostrada prin care vatrece paraul IOVULUI...

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



culeile si gardul de langa benzinaria PETROM...









Powered by API/PUM imgur uploader

elion

Astăzi în jurul orei 17.30 de la aproximativ 1700m  distanță, raspectiv intrarea în Aiud dinspre Ciumbrud, fiind în mașină  cred că am văzut foreza în zona podului Sâncrai pe malul stâng al Mureșului.