News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 21 Guests are viewing this topic.

alecu26

#13365
Referitor la acele panouri, realizez ca am fost un pic confuz. Eu ma refeream la aceasta situatie.
Drumurile noastre POATE;

alin_simeriaveche

Legat de acele pasaje metalice, am avut ocazia sa le vad si eu duminica. Intr-adevar sunt hidoase rau, chiar inspaimantatoare. Din poze am zis, lasa ca merge

alecu26

Sa vezi cand vei trece prin ele.
Drumurile noastre POATE;

laszlo.robert

Eu prefer să trec pe dedesubt 😊

horatiu.cosma


thinker

pai cred ca hidosenia e mai mare de pe autostrada  :lol: chiar daca e viteza mai mare
Infrastructura de transport e sistemul prin care circula sangele unei tari. Romania are prea multe cangrene, prea multe artere lipsa.

ddfab

la relocarea dn1 de la paraul iovului, se reasfalteaza dn1 pe vechiul amplasament, apoi se reface devierea si abia apoi revin pentru culeile viitoarei supratraversari(info de azi, de la persoane de pe santier)









ddfab

pe lot 2, intre Santimbru si Oiejdea, inca se mai misca... au readus compactoarele care au fost duse in alta parte in urma cu cateva zile...







horatiu.cosma

^^
:lol: :lol: :lol:
Deci să înțeleg că au mutat traficul prin deviere luna trecută fix dejaba. Acum refac asfaltul pe DN 1 vechi, dau drumul la trafic înapoi pe acolo, refac devierea și iar dau drumul la trafic prin ea? Toată treaba i-o fi costat vreo 100.000 de lei de-a moaca.

ddfab

^^^ cam asa ceva... poate "nu au avut de lucru" si atunci si-au "gasit" ceva de munca... :D

ladposta

poate au relocat ceva utilitati la pod - sper ca au lucrat in cunostinta de cauza :-)

adiarc

spre deosebire de cea de la Lancram,aceasta deviere a fost facuta f prost.Deja e plina de tasari,fisuri,inceput de cratere....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

StefanCelMare

@ddfab
Aktor pare să vrea să își bifeze cei 0.3-0.5% progres lunar.
Cu care termină L2 în 100 de luni!
>:(

AlinC

Mesterul Manola, la devierea de la Paraul Iovului:



O sa pun mai tarziu si tot ST1

elphax

parapetii aia NJ erau si inainte ?