News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 25 Guests are viewing this topic.

Stefan01

Poze realizate de AlinC.

Intersectia dintre A10 cu CF 200A si intersectia dintre A10 cu DN1 (ona paraul Iovului) - vederi spre Turda














Vedere spre Sebes

AlinC

Viitorul nod rutier Alba Iulia Nord:


SB76UFO

Cat le-au luat sa puna grinzile la podul peste Mures? Daca si aici dureaza atat  :lolz: :gaah: :madwife:
"Prostia este eternă și invincibilă"

carutasul

Au memorat telefonul lui Deme în agendă acum :)

AlinC

Au lucrat ceva mai repede la Alba Iulia Nord fata de podul Mures.



In iunie anul trecut nu era aproape nimic acolo (la Mures), pe partea dinspre Limba nu era niciun pilon. Am filmari si din noiembrie anul trecut.
Lucreaza incet, dar adevarul e ca la Alba Iulia Nord (pana acum) s-au miscat putin mai repede ca la podul Mures.

horatiu.cosma

Cu acest "putin mai repede", nicio sansa sa fie gata Alba Nord in 2019.

ddfab

Quote from: florin74 on October 28, 2018, 06:15:50 PM
Se zareste cumva la Aktor, dupa supratraversarea drumului local de la Santimbru, ceva urme de stabilizat?  Pe la astia nu ati tras o privire? In ultimele zile am vazut miscare mai intensa pe bucata asta si am simtit  miros de asfalt dupa oiejdea :)

zona Alba nord -Oiejdea o supraveghez zilnic. nici urma de balast stabilizat aici. intradevar se lucreaza la terasamente, dar inainteaza incet... si o alta observatie: in spatele zidurilor inalta terasamentul, dar zonele unde ar trebui sa vina montate ancorele de sustinere sunt doar pana la nivelul gaurilor din zid, pe unde ar trebui sa treaca ancorele. nu stiu de ce nu monteaza acele nenorocite de ancore :(. acum au inceput cu terasamentul si in zona dealului de la Oiejdea, in acea zona cu debleu.
in spatele Albalact, se inainteaza cu asfaltarea, spre Teius, pe sensul de mers turda-sebes.

udar



aici pana nu fac relocarile pauza !!!

elphax

#13118
nu va grabiti, mai au de facut inca multi piloni - cel putin unul pe partea dreapta care nu are inca fundatie, plus ridicati cei 2 care au fundatie deja. si vreo 9 pe stanga din care 2 au fundatie si 1 e inceput. astia doar pentru autostrada
apoi trebuie sa faca si supratraversarea DN peste A,  deci logic ar fi sa vina odata cu macaralele si sa urce toate grinzile

DN ramane cam unde este acum si se va devia temporar pana se face supratraversarea daca tin eu bine minte din planse


voicul

Este stratul 1 pe partea stanga si 2 pe partea dreapta?

udar

#13121
^^ Pai si  vor tine blocata foreza si cofrajele pana se vor apuca de relocari.....


ddfab

grinzile metalice de la giratoriul Lukoil de pe L1, cresc in dimensiuni... au inceput sa primeasca un al doilea "strat"





ddfab

azi dimineata, pe L2, intre Santimbru si Oiejdea, subcontractorul era  "nervos tare".










aici este zona dintre ultima subtraversare si dealul Oiejdea, unde au inceput sa lucreze la terasament. chiar langa zid, se observa nivelul la care au ajuns.
sunt la nivelul gaurilor pentru ancore, care nu se stie cand vor fi montate :(, ca sa poata continua...sunt montate ancore pe o portiune doar, la marginea din dreapta a zidului




Daniel_I

#13124
E a doua seară consecutivă când văd lângă giratoriul provizoriu de lângă Lancram cum Pizzaroti lucrează la terasamente la lumina reflectoarelor. Puneau balast stabilizat. Mai au mulți km de terasament finalizat între Lancram și podul Mureș pe care nu știu dacă reușesc să îl protejeze peste iarnă cu balast stabilizat și un strat de asfalt. Măcar încearcă...
Era beznă totală, ora 20.00. Fără poze.
On The Road