Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Vice33

#9630
Până la predarea amplasamentului antreprenorul are responsabilitatea acțiunilor din șantierul lui. Dacă sunt semne de interzicere a intrării, fiind o zonă privată, de șantier cu pază, responsabilitatea e a antreprenorului.


După ce se deschide public traficul, responsabilitatea este al administratorului drumului.

AkaManah

Azi am vazut in zona Santimbru un buldo care isi facea de lucru pe lotul 2. In spate la Transavia erau niste muncitori care lucrau la o suprastructura. Azi au mai facut inca 0.0000001% din lot.

gdo

#9632
ST 1 - zona delaului din apropiere de Paraul Iovului:











Personal in imediat apropiere de Paraul Iovului mi se pare ca se vede un mic inceput de alunecare de tereN (nu am reusit sa surpirnd in fotografii), sper insa totusi sa ma insel si sa fie defapt doar o falsa impresie.

gdo

#9633
In imediata apropiere a Paraului Iovului se afla o zona marcata si inchisa



in zona viitorului pasaj peste calea ferata, din apropierea nodului Alba Nord, se lucreaza si probabil foarte curand vor incepe sa "rasara" pilonii











Deasemenea au aparut tarusii noi, masuratori mentionate si de colegul meu ddfab  in urma cu 2 zile




gdo

Se lucreaza si la devierea drumului care druce spre Florea.



Pasajul din apropiere de DJ 107C are grinzile sus si el





Devierea DJ 107C si lucrarile de la viitorul pasaj peste acesta:









iar in imediara apropiere a pasajului se lucra la un podet metalic de mari dimensiuni





cam astea sunt imaginile surprinse in ultimele zile :)

adiarc

asteptam vesti bune de la lansatorul de grinzi si macaraua din imagini









"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ciprebbe

Din ce imi dau seama, de la distanta fotografiata, deja lansatorul e pregatit intre culee si prima pila :)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

udar

Trafic este numai sa-i dea ei drumul

Trimis de pe al meu SM-A300F folosind Tapatalk


alin_simeriaveche

Ce frumos arata....Superb. Ce mai este de lucru pe acest lot?

elion


rio tinto

Eu cred ca podurile peste Mures pe Lotul 2 vor fi spectacol total.

Nu am mai vazut asa scructuri pe intraga Sebes-Turda. Or fi ei in urma dar au vise mari  :)