News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

mastereve

Este si la Universitate in Bucureti aceasi problema cu dublatul unui oras. Arata la stanga si inainte Constanta. Imi imaginez ca este foarte derutant pentru un strain.

Solutia ar fi ca in Franta. Sa arate prima directie normal iar pentru a doua sa treaca "Bis" sau ceva care sa sugereze ca este varianta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

alexV

Quote from: dorum on December 23, 2017, 09:57:23 PM
@AlexV... panourile antiorbire sunt prinse pe balustrada direct sau pe teava suplimentara?
Scuze, io am o obsesie cu astea...

direct de balustrada, simplu.



Ionut

Dacă nu mă înșel, pe lotul vecin, cei de la Tirrena au folosit celălalt sistem cu prindere pe stâlpi, nu pe lisă.

Vice33

Din poze mai au de lucru la rigolele de scurgere, mai trebuie turnat beton la ele, unele parapete marginale exterioare montate, rezolvată problema cu aducțiunea pentru CIC, fără a fi racordat la apă nu dau drumul la acest lot (din ce am înțeles din conferința de presă a CNAIR). Să vedem in februarie sau când va cere Porr, ce neconformitati vor descoperi...


Dacă au vreme bună, și vor avea de marți, mai pot avansa puțin.

carutasul

Să le facă un contract cu o cisternă care aduce apă până se termină aducţiunea :)

elion


elion

Lotul 3



















Sărbători fericite tuturor !

Teo

Pe lotul 4 inca este desfasurare de forte la alunecarea de teren. In rest, pare cam gata treaba.

Pe lotul 2 s-a mai miscat ceva pe la structuri, in rest nu sunt schimbări semnificative.

Pe lotul 1 se foreaza si se decopertează la nodul Alba Nord.

Lotul 3 era inaccesibil, cu paza la intrarea din Aiud.


pasadia

Ce cauta Campia Turzii pe acele panouri? Asta in plus la faptul ca ordinea e gresita, caci mai intai ajungi la Turda si deci Turda trebuia sa fie mentionata cel mai jos.

mihaihedes

Quote from: pasadia on December 25, 2017, 08:17:32 AM
Ce cauta Campia Turzii pe acele panouri? Asta in plus la faptul ca ordinea e gresita, caci mai intai ajungi la Turda si deci Turda trebuia sa fie mentionata cel mai jos.
Când mergi de la Aiud ajungi fie la Turda fie la Câmpia Turzii nu ajungi nicăieri "mai întâi" daca ajungi la Turda nu ajungi la Câmpia și invers.

Trimis de pe al meu ONEPLUS A5000 folosind Tapatalk


Ionut

Pozele lui elion sunt de pe 24 decembrie insa abia ieri au aparut in Economica intr-un articol. Stirea este preluata pe scurt si de Hotnews.

Cristi N

Si azi era paza la intrarea de la Aiud pe lotul 3.

Pe lotul 4, la intrarea Dumbrava se  turna beton  langa un podet, iar pe restul lotului erau multe cisterne,  banuiesc ca spalau asfaltul.

Ionut

A fost activitate destula si azi pe lotul 4. :)

Dominik

Daca lucreaza si in zilele astea, nu poti spune decat: Respect Porr !!!
You're in Steelers Country

florin74

Si azi era miscare pe lot 4, in zona alunecarii. Plus curatenie pe restul lotului.