Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

zorro

Citeva imagini de ansamblu nod Aiud;



















PS. Astazi am vazut un avion mic alb ce zbura deasupra autostrazii.
      Ne asteapta o surpriza? Oare!
Nu contează cine votează, contează cine numără voturile! (Iosif Vissarionovici Stalin)

adiarc

multumesc de poze

am surprins cateva poze din unghiuri usor diferite,ca si rio tinto..eu am ajuns undeva in jurul orei 13:00,in pauza de masa ,dar se lucreaza bine in zona cu 4 excavatoare mari si 10-15 basculante,cel putin.



















"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

#8027
zona Oarda-Limba,tot de pe lotul 1

















"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

in incheiere,tot pe lotul 1,zona intersectarii A10 cu drumul de legatura Drambar-centura AB





stalpul recent relocat









atat pt moment

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ionut

Gata concediile, crește numărul de poze pe metru pătrat de forum!
Mulțumesc băieți! :cheers:

Europiu

zorro a ridicat mănușa aruncată de elion. Așteptăm continuarea duelului!  :D
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Daniel_I

#8031
Adi, daca intrai la Limba in santier, vedeai acolo jos langa Mures, in partea cu Sebesul ca au iesit cativa piloni din pamant, si in continuare se inaltau altii. Sunt cateva pompe care scot apa de langa ei.
Pe partea cealalta a podului peste Mures spre Turda, se lucreaza in albia raului cu 3 foreze, si in continuare se finalizeaza pilonii, doi dintre ei sunt finalizati complet, asteapta grinzile :D.
Nu cred ca o sa apuce Pizzaroti sa inalte toti pilonii peste podul peste Mures pana la sfarsitul anului, dar 70 % din ei vor fi terminati sau in stadiu avansat daca se mentine ritmul asta. 
Alta activitate buna era la terasamentul dintre giratoriul Lukoil pana la Oarda, pe o distanta de cativa Km se lucreaza bine.
Am fost fara aparat foto, pe lotul acesta paznicii pot fi prietenosi pana cand te vad cu un aparat foto atarnat la gat. Eu o sa revin cu un fotoreportaj la sfarsitul lunii Septembrie, sa aibe timp constructorul sa inainteze, sa nu vin cu aceleasi poze. Concluzia mea e ca se lucreaza pe lotul 1, poate nu la nivelul pe care il dorim cu toti, dar e ceva.
On The Road

alecu26

dar de nod când se apuca? E munca migaloasa acolo...si sunt structuri mici...dar multe.
Drumurile noastre POATE;

elion

Google Earth prezintă imagini din 10.08.2017 pentru zona Mirăslău-Dumbrava (L3-L4).

AkaManah

Azi am trecut pe la Sancrai si am vazut ca foreza de pe malul stang al Muresului a disparut.

Teo

Semnalez si eu lucrări ample, chiar si Sâmbătă la amiaza in spatele Lancrămului, intre noul sens giratoriu si viitorul nod.

Numeroase bascule si excavatoare lucrau in acea zona.

Sunt curios cum arata totul in câteva luni, din aer.

AdrianB1

Pana la urma loturile 3 si 4 vor fi gata curand? Acum vreo 2 luni erau tot soiul de discutii ca lotul 3 e aproape gata si ca ar putea fi deschis luna asta, iar lotul 4 un pic mai tarziu, e realist asa ceva?

Dominik

Lotul 4 posibil la inceput de Decembrie si lotul 3 posibil in Octombrie-Noiembrie, parerea mea
You're in Steelers Country

pasadia

Joi seara, pe la 20, nu functiona iluminatul la sensul giratoriu improvizat de langa Lukoil.

alexV

Pe lotul 4 au inceput cu str de uzura?
Pe lotul 3 unde au ajuns cu uzura, stiind ca vin dinspre Aiud spre Turda?