Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Bulwyn

Cheers cip

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


voicul

Buna filmarea.

Exista vreun plan sa se mearga mai rapid pe partea de N incat sa se dea partial in folosinta cu ST3 - ocolire Aiud?
Urmatorul nod de pe ST2, venind pe ST3, este la Teius?

ciprebbe

Nu se poate da drumul mai rapid. Se va sta dupa cele 2 poduri peste Mures. Nod exista doar la Teius.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Germany

Bunä ziua la toatä lumea :)

Având în vedere cä pe A10, loturile 3 si 4, sunt trecute de 70 % fizic, CÂND sunt sansele REALE sä se deschidä ?
Multe "voci" afirmä cä în August....cât de plauzibilä este aceastä afirmatie ?


SILVIUFG

Lung al nabii lotul asta.... Si doua poduri peste Mures, si trecere peste CF, si nod la Teius , si dealul ala spre lotul 1..... si ritm de lucru..... Blocul ala vad ca sta in continuare in picioare.... Probabil il vor demola la iarna cand nu vor putea sa faca altele....  :( Nici nu vreau sa mai citesc vreo estimare pt lotul asta ca ma va intrista cu totul.... Dar daca va fi gata la finalul lui 2018 putem face party!! In ritmul asta in nici un caz. Bine macar ca s-au apucat de poduri.

ciprebbe

Final de septembrie lot 3. Lot 4 mai are cateva puncte critice de rezolvat pt a putea fi deschis anul acesta.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Iceman

Multumim Cipribbe....Pe lotul asta sunt nevoie minim 500 de pers si 250 de utilaje ca sa se vada progrese......Nu cred ca sunt mai de 300 de oameni cu tot cu utilaje....In ritmul asta Aktor,Euroconstruct vor face un profit frumusel cu putini oameni si utilaje si termen de finalizare --intr-o zi cu soare-- :D :D

alin_simeriaveche

Nu stiu de ce merg așa greu. Spre deosebire de Porr, TS chiar si lotul 1, lotul acesta nu pare să fie complicat

alexandru_m

Mi se pare ca se intersecteaza de foarte multe ori cu linii de inalta sau nu foarte inalta tensiune. Sper ca usor-usor se ia legatura cu cine trebuie si sa se apuce sa le mute si sa nu se ajunga precum cu faimosul stalp de pe lot 4. Timp vad ca inca mai este, poate nu ar fi o idee rea sa inceapa sa se ocupe de problema aceasta.

Cat despre exproprieri mai sunt oare probleme? Mi se pare ca este mai intai o ferma si apoi o parcare care sunt inca in picioare cu toate ca sigur "musca" din aliniament (ca sa nu mai spun de blocul acela).

esendy

+1 cip
La cat de lung este acest lot speram sa nu fie atat de complicat, dar cu 2 poduri peste mures + nod teius + 2 supratraversari CF este chiar complicat!

Spor la treaba constructorilor si CNAIR sa fie pregatita cu birocratia si platile. Speram sa nu se blocheze acest tronson si constructia sa avanseze cat mai repede posibil!

SILVIUFG

Sunt 2 supratraversari CF??? Pffff !! Inseamna ca mie mi-a scapat una dar nu stiu unde este.... Eu am vazut-o pe aceea de langa nodul Teius.  :|

Dominik

Super filmare Ciprebbe !.....lotul e destul de lung si muncitori foarte putini, nu e mobilizare buna, pe lotul 4 L-D sunt peste 500 de oameni pe 10-11 km.....e pacat pt ca relieful e destul de plat, cu exceptia podurilor peste Mures si supratraversarilor peste calea ferata, nu mai sunt foarte multe structuri de facut si s-ar putea lucra in ritm alert cu o mobilizare corespunzatoare !
You're in Steelers Country

rebel

este cea pentru 300 la 5:49 si mai este una industriala (se vede locomotiva albastra ) la 6.22

cam multe portiuni neatacate pe lotul 2 :(

TibiV

#7094
SILVIUFG,
si mie "mi-au iesit ochii" cand am vazut calea ferata si locomotiva.

Si, cel mai interesant, calea ferata respectiva nu apare nici in harta GM, nici in OSM.
Desi este o CF "serioasa", electrificata !
Dar exista, conform imaginilor StreetView...
Aici DJ107H trece printre respectiva cale ferata industriala (in stanga pozei) si CF Teius-Alba Iulia (dreapta).
Poza din StreetView este in sensul spre Teius.

Pozitia exacta este asta: https://goo.gl/maps/tAvxBBt2iQp
Mama proștilor este mereu gravidă... :)