News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Allex

Din ce vad pe harta si din video iesirea din A10 in DN1 va fi prin stanga. E ok asa? Stiu ca mai e o iesire prin stanga pe A2.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

ciprebbe

#6826
Daca este semnalizat corect nu e bai, daca a nimerit pe A3 mai merge 3 km si are bucla de intoarcere, apoi iasa pe dreapta :)))
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

#6828
Filmare aeriana Sebes Turda lot 3 (spor la vizionat, pt cei grabiti aveti 2x in setari)
La inceput cateva secunde si din lotul 2



Multumiri si constructorului Tirrena Scavi. Sanse sa vedem lotul deschis circulatiei in toamna.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

vasile.silion

Quote from: AlexAllex on March 26, 2017, 06:35:25 PM
Din ce vad pe harta si din video iesirea din A10 in DN1 va fi prin stanga. E ok asa? Stiu ca mai e o iesire prin stanga pe A2.

Sunteți sigur că e prin stânga? Mai precis pe unde?
,,România are un sens întrucât o începem. Trebuie s-o creăm lăuntric, pentru a putea renaște în ea. Plăsmuirea acestei țări să ne fie singura obsesie." Emil Cioran

elion

Mulțumim Ciprebbe! Foarte frumoase filmările și o curiozitate personală - lotul 3 l-ai filmat ieri ?

rocklee

 ....vreau sa vad si lotul 4 ... :D

ciprebbe

#6832
Quote from: elion on March 26, 2017, 08:20:40 PM
Mulțumim Ciprebbe! Foarte frumoase filmările și o curiozitate personală - lotul 3 l-ai filmat ieri ?

Ca sa sti daca m-ai pozat? :)))) da e de ieri, iar pe maine iese si lot 4.

Quote from: vasile.silion on March 26, 2017, 07:54:45 PM
Quote from: AlexAllex on March 26, 2017, 06:35:25 PM
Din ce vad pe harta si din video iesirea din A10 in DN1 va fi prin stanga. E ok asa? Stiu ca mai e o iesire prin stanga pe A2.

Sunteți sigur că e prin stânga? Mai precis pe unde?


Breteaua lunga din dreapta (A10-A3) are iesire pe partea stanga prin nod Turda in DN (pe acolo se iasa daca se doreste ajungerea in Turda dinspre Alba)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Dominik

Frumoasa si sugestiva filmare ciprebbe, asteptam maine si lotul 4, multumim !!!  :)
You're in Steelers Country

Dominik

Stalpii care se vad la 2:55 pe partea stanga raman in picioare ???
You're in Steelers Country

A656

La nodul Aiud, dacă vin pe A10 dinspre Alba, și vreau să mă întorc înapoi pe A10, spre Alba, trebuie să merg până la giratoriul din DN?

Europiu

Cipri, multumiri!  :cheers:
Desi, ca sa fiu sincer, la filmarea cu nodul, mi-ai provocat ameteli pe la minutul 6:30 :)
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

ciprebbe

#6837
lot 4
(vant puternic din fata, doar cu 20km/h s-a putut zbura , au iesit 30 min asa ca am apelat la  2x, cine are rabdare schimba setarea in youtube la 0.5x  )



Multumiri si constructorului Porr Construct SRL. Si aici avem sanse sa vedem lotul deschis circulatiei in toamna.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

cristi5

#6838
Multumim mult pt aceasta filmare realizata in conditii dificile!  Considerand ca trece din bazinul Muresului in cel al Ariesului, proiectul e destul de spectaculos, fara multe curbe, etc.

La urcare inainte de Turda oare nu trebuiau 3 benzi?

Off: buna ideea cu 2x! Masinile de pe DN zici ca-s la raliu :) :) Mai rau ca la raliu, ca vine trafic din sens opus :)

Dominik

#6839
Ce spectaculos e lotul 4 !!! Multumim de filmare Ciprebbe, din cate am vz doar un cablu de inalta tensiune mai au sa monteze intre cei 2 stalpi LEA la 0:45.... si ce se intampla cu stalpul de la 4:25 ??? Mai este de lucru pe tot lotul, mi se pare mai avansat lotul 3.
You're in Steelers Country