Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

aditd

Deci s-a clarificat cum sta treaba cu AC pe aceste loturi. EEEEEEEEE! ( adica si este si yeee :D )
Dar se zice de inaugurare anul viitor. Are vreo sansa lotul 1 pentru asa ceva?

NGC

Quote from: neobluenet on June 28, 2016, 11:47:13 AM
@yetiman: Pe L1 doar nodul Sebes, 0-300m si 14.000-17.000m au AC. Deci au pe 3.3 km din 17 km.

Gresit! Nu au AC pe acele portiuni. Pina ieri nu exista AC pentru nici o portiune din lotul 1.

AFC

^ YUPEEEEE!
Multumim colegilor nostri pentru dedicare si profesionalism! Asta demonstreaza inca o data ca nici macar nu trebuie sa fim multi care gandim si actionam asa ci doar sa ne miscam si sa credem ca putem schimba ceva. Cred ca nu exagerez cand spun ca asta este patriotismul adevarat. Acum sa vedem miscare.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

djidji1975

Quote from: aditd on June 28, 2016, 11:58:21 AM
Deci s-a clarificat cum sta treaba cu AC pe aceste loturi. EEEEEEEEE! ( adica si este si yeee :D )
Dar se zice de inaugurare anul viitor. Are vreo sansa lotul 1 pentru asa ceva?
Nu e chiar EEEEE. E un eeee cu 3 km mai puțin pe lot 1. Să înțeleg că unul din cele două capete ale lotului nu va avea AC. Asta înseamnă că nu există proiect? Încă nu s-au înțeles ?

Trimis de pe al meu Lenovo P1a42 folosind Tapatalk


Europiu

@djidji1975 Tot de pe FB-ul lui Catalin, un raspuns la o intrebare similara cu a ta

Q: Pe lotul 1 sa inteleg ca mai sunt 3 km fara autorizatii de construire. E vorba de nodurile de la Sebes si Alba Iulia Nord ?

CD: Exact. Urmeaza in curand si acelea. Nu sunt inca finalizate proiectele tehnice.

The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

NGC

#5240
Recapitulare.

Lot 1 - AC pe tot lotul incepand de astazi, mai putin zonele nodul Sebes, Km 0.000 - Km 0.300 si Km 14.000 - Km 17.000
Lot 2 - AC pe tot lotul, mai putin unde sunt exproprieri suplimentare
Lot 3 - AC pe tot lotul incepand de astazi
Lot 4 - AC pe tot lotul, mai putin unde sunt exproprieri suplimentare

horatiu.cosma

Lipseste AC ul pe km 0-0.300 si 14-17, urmeaza PT urile prezentate in CNADNR. Pe lotul 4 va veni zilele astea tot fara Stejaris.

cutter

Ce vrea să zică Horațiu este că pe lotul 4 va ieși zilele acestea autorizația de construire pe întreg lotul, mai puțin zona lacului Stejeriș (care va avea o mică întîrziere).

yetiman

 :D Sa inteleg ca pot sa incep sa-mi pregatesc aparatul foto?
(Asa cum am spus-o cu ceva timp in urma, nu am de gand sa mai postez nici o poza de pe A10 (L4-L3-partial L2) pana cand nu se va lucra la modul serios).
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Daniel_I

Vești bune. Să urmărim cat de repede se apucă Pizzaroti de treabă până la Iarnă.
Bateriile de la Nikon sunt încărcare. ;-)

Sent from my D6503 using Tapatalk

On The Road

carutasul

#5245
Deci nu mai e nici o procedura formala de indeplinit? Pot lua tarnacopul de azi si la treaba?  ( ok, partea cu adunat subcontractorii e altceva)

alecu26

Considerând inca bataile de cap de la Stejeris, expropierile suplimentare...si timpul de remobilizare, as spune ca totusi, undeva in martie-aprilie 2017...dupa cateva saptamani de vreme buna vom aveal lotul 3 si 4 finalizat.

Lotul 2 il vad undeva tot in martie-aprilie 2018...sau poate chiar mai tarziu.

Lot 1...final de 2018 dar cu multe rezerve, ca inca nu sunt convins ca Pizzaroti chiar vrea sa execute acel proiect.
Drumurile noastre POATE;

AndyM09

#5247
Observ ca au fost facute ultimile plati pe lot-urile 3 si 4 in decembrie, anul trecut, inainte de sistarea lucrarilor.
Are cumva cineva informatii daca mai trebuie facute plati catre constructori?

alecu26

propbabil ca o sa vina in val acum cateva plati mari, pentru ca sunt o gramada de lucrari executate fara AC si care nu au putut fi platite. Mai ales pe lotul 3.
Drumurile noastre POATE;

ciprebbe

#5249
Si sa incheiem ziua asta importanta pt A10 cu o filmare aeriana pe directia Turda-Sebes

Enjoy!!!

http://www.youtube.com/v/W2tdL1B-mPI

LE:
Multumim pentru filmare lui eurocopter , sponsorului (ITPS) si tuturor membrilor care prin donatii au contribuit la realizarea filmarii.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe