News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

tom

Pe lotul 3, TS trebuie sa suplimenteze numarul podetelor. Vor adauga inca 6 sau 7 si  cred ca au primit Ok-ul pentru a incepe lucrarea la un pasaj peste calea ferata.

ddfab

pana va zbura drona, cateva imagini de pe lotul 2. :)
se relocheaza o foreza langa un drum local, unde va fi capatul dinspre turda al viaductului peste dn 1 , langa oiejdea.platforma din balast, armaturi, foreza, macara.



pregatire platform pentru foraje, imediat linga dn1, partea dreapta cum mergi spre turda.





forezele in varful dealului de la oiejdea. se pare ca nu mai au mult aici.



ddfab

ne mutam la capatul dinspre alba al lotului 2, unde va ziceam zilele trecuta ca turnau betoane la greu.
zigurile de sprijin, de la distanta...









si vedere spre alba, capatul lotului.



chiar si pe vreme nefavorabila, bagau mare. :D. de abia apuc sa vina vremea buna...

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

ddfab

am dat o fuga si pe lotul 1. in zona primei structuri ridicate, linga raul ampoi. am vazut ceva miscare cu o macara. s-au descarcat astea. poate-poate.



apropos... este 04.02.16. ceva vesti despre contractul cu pizzaroti?
alte miscari pe acest lot? nimic, pauza, zero, canci... :explode: :gaah:
o seara buna va doresc...


nenea_hartia



E vorba oare de data stelară cu același număr? :lol:

GDPR

Ei, ne legam de amanunte  :)

De unde vine Costescu? CFR.
Dar Homor? Metrorex.

Si parca acolo au fost directori pe vremea "celui mai performant guvern".  Da' zau daca mai stiu cine era prim ministrul.  :lol:

TibiV

#4313
Quote from: nenea_hartia on February 04, 2016, 10:55:45 PM
E vorba oare de data stelară cu același număr? :lol:

Nu te grăbi, că data asta este valabilă doar... "dacă nu cumva va fi contestată între timp de ferengi și cardassieni."
:lol: :lol: :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rocklee

poate de aceia ...nu a iesit pizzaroti la lucru ...nu ia lasat paznicul "santierului"..... :D


luc

Se reliziază contractul pe lotul 1?

horatiu.cosma

Domnul Homor spunea ca se va rezilia doar daca nu exista nicio alta solutie, dar el e optimist ca se poate ajunge la o "intelegere" cu constructorul. Deci probabil se va gasi o solutie de compromis, sunt foarte curios ce va ceda CNADNR.

yetiman

Termenul limita a fost ieri. Deci azi ar trebui sa avem raspunsul final. Sper sa nu mai fie amanari. O amanare e deja mai rea decat oricare din solutii.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Silviu

A10 supratraverseaza Dn?In acest caz mai au nevoie de sapat la debleu?