News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A10 Sebeș-Turda

Started by ciprebbe, April 05, 2013, 03:16:31 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 18 Guests are viewing this topic.

Cozak


ddfab

pe lotul 2, in zona de inceput lot , langa alba, au inceput sa toarne zidurile de sprijin care leaga coloanele forate.incet,incet, in zonele unde s-a forat mult, se continua cu armaturi si ziduri de sprijin, se inainteaza spre teius.

gdo

Vreau sa revin eu cu intrebarea legata de lotul 1, are cineva informatii noi legate de neintelegerile intre constructor si CNADNR? Daca nu gresesc aveau termen pana la finalul lunii  ianuarie sa  prezinte un proiect viabil.... Am intrat in februarie si in teren nu se munceste nimic...si CNADNR-ul se joaca de-a soarecele si pisica... cu constructorul... :badday: :rant:

cutter


yetiman

Cred ca toti asteptam cu nerabdare sa se ia o decizie.
Macar sa stim ce urmeaza.

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

gdo

aaaa...ok cutter, mai avem de asteptat putin pana vom afla vesti  noi... :D Multumim de informatie!

ascodaniel

Quote from: FRS on February 02, 2016, 03:28:49 PM
anul trecut am lucrat ca subcontractor la Pizzarotti. zilele astea am primit o adresa de la ei prin care sa le cofirme firma noastra un sold la o garantie ce o retineau ei din fiecare factura. initial mi s-a parut ciudat, insa acuma nu mi se mai pare
e ceva normal la inceput de an. se face "inventarierea" soldurilor din anul precedent (atat la clienti, cat si la furnizori). desi e obligatorie, nu toate firmele fac asta.

yetiman

Buletinul de stiri de miercurea asta nu prea aduce nici o informatie.
De la Turda la Aiud era o ceata asa de densa ca nu se vedea absolut nimic din aliniamentul autostrazii. Asa ca n-as putea sa spun daca se lucra ceva. La terasamente aproape sigur ca nu (nu permite terenul ud). La structuri nu s-a vazut.
Tot ce pot sa spun e ca m-am intalnit cu cateva Dustere de Porr, care navetau intre DN si A10. (le-am intalnit intrand sau iesind din DN  :D)
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

ciprebbe

Cine trece vineri dimineata (8.00 - 9.00)prin zona nodului A10-A3?
As vrea sa aflu conditiile meteo inainte de a organiza ceva pt loturile 3 si 4.(As vrea sa nu ne avantam daca din zona primim informare de ceata si sa nu putem face nimic) Ms anticipat.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

Îmi place dacă eşti interesat de meteorologie aeronautică... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

trifuhoria

La Sebes ploua torential de cateva ore. Sa speram la vreme buna si la cat mai multe santiere de pozat!

StefanCelMare

Quote from: ciprebbe on February 03, 2016, 09:26:12 PM
Cine trece vineri dimineata (8.00 - 9.00)prin zona nodului A10-A3?
As vrea sa aflu conditiile meteo inainte de a organiza ceva pt loturile 3 si 4.(As vrea sa nu ne avantam daca din zona primim informare de ceata si sa nu putem face nimic) Ms anticipat.

Dacă nu se oferă nimeni poți încerca să folosești waze (pe mobil, pe desktop nu știu dacă apar toate avertizările).
Deseori ceața este semnalată de utilizatori.
Dacă sunt multe semnalări, sunt șanse să fie destul de deasă.

raulbogdan23

Quote from: cutter on February 02, 2016, 01:24:41 PM
Termenul este 4 februarie.

Asteptam cu sufletul la gura niste vesti bune azi/maine.

raulbogdan23

Quote from: ciprebbe on February 03, 2016, 09:26:12 PM
Cine trece vineri dimineata (8.00 - 9.00)prin zona nodului A10-A3?
As vrea sa aflu conditiile meteo inainte de a organiza ceva pt loturile 3 si 4.(As vrea sa nu ne avantam daca din zona primim informare de ceata si sa nu putem face nimic) Ms anticipat.

Daca ai cumva statie poti intreba pe cineva care vine de la Turda/Sebes.
Daca te ajuta, eu pot sa urc pana in Feleac sa intreb prin statie de vreme.

interesantul

verifica aici!

http://www.flightsimaviation.com/db/airports/Romania

Nu e puncrual langa autostrada, dar daca e ceata la Targu Mures, sigur este si al Turda si Alba...

Spor
Am pierdut prin Romania 30 de ani...