News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

8 Members and 15 Guests are viewing this topic.

Sealand01

Mi-a placut de directoarea CNAIR, l-a luat tare pe sictiritul ala de la tirrena care aveam impresia ca parca face voluntariat
Dar n-am inteles de ce i-a zis ca n-o sa poata sa ajunga din urmba UMB, pai daca ar lucra dupa Paste sustinut la sectiunea 3 si dupa ar trage pe 1 si 2..totusi e incomparabil tronsonul lor cu al umb, numai podurile peste oltet si olt...

daniel321

#1861
Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 Lot 1 10 04 2020


jaston

Daniel321, multumim de filmare!
Daca ai putea data viitoare sa editezi clipul la o viteza de redare un pic mai mare cred ca ar ajuta.

horatiu.cosma

Și încă o chestiune, Daniel, sper să ne bucuri și cu continuarea lotului 2, că mă gândesc că nu te-ai oprit intenționat cu filmarea chiar înainte de punctul culminant al celor 3 șantiere, podul peste Olt  :D.

daniel321

#1864

:lol: :lol: :lol:

daniel321

#1865
Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 Lot 2 10 04 2020


adyneamtu

Excelenta filmare, Daniel.
Am numarat 7 foreze in 2-3 kilometri, in total 10. Forta UMB.
La balta Milcov va fi un Aciliu mai mititel cu debleul acela. Acea vila cu 2 etaje pare ca scapa de exproprieri, dar va fi la umbra viaductului.

Drive_140

"Un lot" de 40 km, si multe utilaje pe fiecare suta de metri. Incredibil!

udar

Printre multele utilaje mai este unul mai special :) ..



cosss

11 foreze in actiune, una pe lotul 1, iar 10 pe lotul 2 (sper ca am numarat bine  O:-))

Frumos. Se vede avansul de pe o zi pe alta. Si cand ma gandesc ca asta nu e toata forta UMB :lol:

dimitrie

Cine se plimba cu utilaju "aerean" de 34.28 ? Vreun sef mare de la UMB sau cineva de la stat ?
^ Nu e toată forța pentru ca e împărțita in momentul de fata cam asa dacă nu greșesc: aici Dx12, A7 și Centura Rădăuți (aici mult mai mica).
Forta cred ca este mult mai mare acum fata de vara trecuta (ce am vazut la Dealu Liliecilor LD4), am vazut postat acum ceva timp ca UMB avea foarte multe anunțuri de angajare.
A8 (Letcani - Motca) si A7 sunt prima prioritate dupa A3, A1 finalizate.

daniel321

#1871
Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 1 Lot 1 Robanesti - Pielesti 13 04 2020


archaeus

Multumim pt filmare. Dezolant arata la TS, fata de vecini! O foreza, 3 escavatoare si 5 camioane....

daniel321

Cu placere!
Filmarea am facut-o pe la 12:30 am nimerit in pauza de masa  :)

archaeus


Crezi ca aia e cauza "mobilizarii"?