News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

7 Members and 20 Guests are viewing this topic.

udar

Am auzit ca cei de la Zublin au de lucru cu forezele pana in iunie.
Posibil atunci vor finaliza tot ce este de forat pe lotul celor de la UMB.

paullie

SF-ul este cel din 2007? Cine a facut PT?

AlexxC


Un filmulet de acum 11 ani in care nodul de la Piatra Olt nu exista.
La minutul 2:15 se observa cum nodul era propus a fi pozitionat pe o viitoare centura a localitatii Ganeasa.
Propunerea de atunci cred ca ofera o conectivitate mai buna pentru localitatile din jur,dar dooh...costa mai mult.
Sa speram ca la un moment dat cu presiune din partea autoritatilor locale sa fie repusa pe tapet cum s-a intamplat cu nodul Gherghita de pe A3.

paullie

#1788
Varianta din filmulet nu este cu mult mai utila decât nod direct cu DN64. Chiar nitel mai proasta. Ideal ar fi:

1. Nodul proiectat cu DC13 + pasarela auto undeva la 500m S-V de gara Piatra-Olt
2. Si neaparat nod cu DJ677

horatiu.cosma

Niste bretele pot face si autoritatile locale/judetene. Proiectul actual nu se mai schimba, deci la cnair nu prea mai are sens sa ne mearga cu propuneri de noduri suplimentare.

ddfab

toata stima pentru munca efectuata de colegii din zona!!!
o rugaminte, pentru astia care nu cunoastem prea bine zona... puneti langa fotografii, o mica nota( de ex: intersectie cu DJ,  pod peste Olt, Oltet, centura Bals,nod cu... etc) .
multumesc.

Fain, pana acuma nu am avut elicopter... :)

paullie

Da ca de obicei. SF facute din pix si cu picioarele. Iar PT nici ala prea rasarit. Traim in Românica. Si asta ne macina toti nervii.

snackhunter

Am intalnit aseara un transport agabaritic la Valea Darjovului, si cred ca mergeau la DX.

Poate cineva care se pricepe mai bine stie ce e acolo  :)


ciprianh

Stabilizare pământ cu lianți hidraulici - DX12, Tronsonul 2


archaeus

#1794
Fotoreportaj aerian diseara. Santier parasit pe tr. 2, or fi in saptamana libera sau e de la coronavirus? Mizez pe varianta 1.
Pe tr. 1 se muncea anemic cu 2-3 basculante si 2-3 buldozere, alte 15-20 utilaje stateau parcate...pe vremea asta!

archaeus

#1795
1.










archaeus

#1796
2.










archaeus

#1797
3.










archaeus

#1798
4.










archaeus

#1799
5.