[TM] Discutii, lucrari si proiecte diverse in Timisoara

Started by radutm, October 10, 2012, 09:25:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Chagall

Oricum n-avem tramvaie destule nici pentru actualele linii.
Nu degeaba s-au desfintat liniile 3, respectiv 6 (la cel din urma ma refer la traseul vechi).
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut


iuli

Asta e ca "suspendata" de la voi... De fapt nu e metrou, calea ferata care taie orasul vrea sa fie mutata sub pamant, si el i-a zis metrou  8)

De parca garile si liniile ferate se muta subteran dupa cum ii trece la Robu prin cap, si de parca linia CF e la mama lui in ograda, o sa o faca CFR-ul cand o vrea si daca o vrea si daca are bani!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Ah, deci unii viseaza suspendate, altii subterane. Am inteles. :D

udar

O noua benzinarie in Dumbravita langa Dunca este a 4 pe anul asta...........

MHN

Unde, mai exact? Ai vazut cumva panoul de identificare a lucrarii?


MHN

Multam pentru imagini.
In lipsa panoului, asteptam sa vedem totemul :)

doryan93

Drum important pentru viitorul Timişoarei, reabilitat cu 1,7 milioane lei .Reparaţia străzii Calea Moşniţei a fost realizată de RSG şi S.C. Drumuri Municipale Timişoara, iar strada Albăstrelelor a fost realizată de S.C. Drumuri Municipale, lungimea totală fiind de circa 2.240 de metri, iar lăţimea de circa 7 metri. Valoarea lucrărilor este de aproximativ 1. 700.000 lei. S-a reparat structura de rezistenţă a carosabilului, acolo unde situaţia impunea acest lucru, s-au montat  borduri noi, s-a înlocuit covorului asfaltic, s-a amenajat un şanţ pentru scurgerea apelor pluviale. Garanţia de bună execuţie este de 24 de luni.
http://ziuadevest.ro/actualitate/43627-drum-important-pentru-viitorul-timioarei-reabilitat-cu-17-milioane-lei.html

iuli

Traseul asta https://goo.gl/maps/g5JPq e frumos asfaltat si cu borduri noi. O placere sa conduci dupa ce in urma cu nu mult timp era offroad!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

doryan93

#161
Lucrările din zona Pieţei Iosefin, aproape de finalizare.
Pe şantierul de pe strada Văcărescu, din faţa Pieţei Iosefin, se asflatează de zor, în ciuda temperaturilor scăzute. Pe jumătatea dinspre bulevardul Regele Carol I s-a turnat primul strat de asfalt, iar pe jumătatea dinspre canalul Bega încă se compactează piatra.




Sursa aici.

iuli

Am să vin deseară cu niște poze de la un studiu de trafic pentru centura de sud a Timișoarei.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MHN

Vino!
Studiul e facut recent (in era Titu) sau e de acum 3-4-5 ani?

Ionut