[TM] Discutii, lucrari si proiecte diverse in Timisoara

Started by radutm, October 10, 2012, 09:25:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

udar


Harry


MHN

Pistele pentru biciclete de pe strada Iancu Vacarescu

Iata un film realizat din mers, de catre mile (de pe ratt.ro) pe strada recent reabilitata Iancu Vacarescu:
http://www.youtube.com/v/VV8SaSqwSmg

La minutul 0:55 se poate vedea noua cladire a Pietei Iosefin, iar la minutele 3:20 si 5:15 pot fi observate lucrari din cadrul proiectului Reabilitarea infrastructurii publice urbane a malurilor Canalului Bega, despre care discutam pe topicul Bega Boulvard.

Chagall

Incep lucrarile de reabilitare pe strada Stefan cel Mare.



Mai multe poze gasiti aici.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

iuli

Quote from: MNU on May 02, 2014, 10:15:34 AM
Oarecum tangential pe subiectul podului (pe care l-am tot promovat si eu pe SSC) mai este si subiectul unei noi legaturi cu Mosnita Veche prin prelungirea Caii Mosnitei. Ideea e ca, daca nu se realizeaza acest drum acum, va fi mult mai dificil de realizat dupa constructia centurii Timisoara-Sud. Chiar se discuta la C.J. Timis in acesti temeni. Am inteles ca s-a discutat chiar ideea unui nou nod pentru acest drum de legatura.

Proiectul acelui drum este destul de avansat. Din pacate nu va pot tine la curent cu evolutia lui, am ramas fara surse din acea zona :( Incerc sa fac rost de altele :P
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

iuli

Astia fac doar intre St.O. Iosif si Eroilor? Credeam ca fac macar de pe la Pestalozzi si schimba linia pana la sens la AEM. Cam mare tam-tam pentru 200 de metri de sina de tramvai :(
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Chagall

Uite aici proiectul complet postat de cstm pe forumul RATT.

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

iuli

Adica cam tot ce am zis eu, nu pana la Eroilor ci pana la 1 Decembrie. Chiar nu inteleg ideea asta de reabilitare. Ciuhandu cand facea asa ceva facea cam pe toata lungimea, un an se muncea si era vraiste pe tot traseul dar apoi lux si nimeni nu mai intervenea.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

Pelbartus

Proiectul a fost demarat inca de pe vremea lui Ciuhandu, Robu doar il pune in practica. Practic oamenii din Primarie sunt aceeasi.

Cred ca mai asteptam cativa ani de zile pana se reface linia de tramvai 1 Decembrie -> Ciarda Rosie.

iuli

În Dumbrăviţa s-a început montarea noilor stâlpi de iluminat. Doreii au mari probleme în a monta stâlpii perfect verticali.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dorum

Deocamdata doar i-au bagat in gauri... urmeaza verticalizarea si turnarea de beton in gauri... nu raman asa... ar fi incredibil... :)

cineva

S-a inceput efectiv si extinderea liniei 14 in Dumbravita?