News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[BV] Centura Brasov

Started by coco.serban, May 05, 2012, 07:31:32 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bgd77

Inapoi catre pasaj:







Detaliu:





Privind inapoi:



Catre podul peste Durbav:



Iar inapoi:


bgd77


bgd77

In zona pasajului peste DN11 si calea ferata:









In departare, pasajul peste triaj:



Inapoi spre vest:



bgd77

Pasajul:















Mi se pare ca au adus pamant pentru a realiza rampa dinspre triaj:



Vedere dinspre Brasov:









bgd77

Din nou, in departare, pasajul peste triaj:



Acum, schimband un pic registrul, centura inspre DJ103A (poza facuta de pe actuala centura, Str. Timisul Sec):






bgd77

Sensul giratoriu de la intersectia centurii cu DJ103A:



Spre Bucuresti:



Spre Zizin:



Spre Brasov:



Giratoriul:



Spre vest:





Giratoriul si spre Brasov:




bgd77

Intersectia de unde viitoarea centura se desprinde din actuala centura:



















The end.

TibiV

bgd77, multumim !
Frumos reportaj...
Daca iarna vine abia prin martie, ar putea sa si termine pana atunci !...  ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Dori14

Multumim Bgd77 pt foto.
Ce s-a schimbat fata de ce am vazut in foto, pe portinunea intre DJ103 si DN13:
- se continua cu ultimul strat de asfalt pe benzile noi, dinspre DN13 spre E . Au ajuns pana aproape de podul peste Timisul Sec (plus, minus, mai mult minus cred )
- s-a deviat deja traficul pe noile benzi pe pasajul peste CF, iar pe benzile vechi se lucreaza la borduri si balustrade, probabil si la suprafata de rulare si rosuturile de dilatatie in curand
- s-au adus in organizarea de santier din dreptul Timisul sec glisiere, balustrade, borduri, probabil pt pasajul peste CF.
- la podul peste Timisul Sec s-au finalizat lucrarile la rosturile de dilatatie pe benzile vechi, dar inca nu s-a dat drumul la circulatie pe el.
- la Pasajul peste VO de la nodul DJ103, ............nimic nou, la fel nici la bretele in acea zona.

Dori14

Avem asfalt final pe toata sectiunea intre DJ103 si DN13, mai putin pe sensul vechi de la pasajul peste CF, unde se lucreaza la borduri, balustrade etc.
Sunt curios what's next :)

laszlo.robert

Pe lotul italienilor care este situatia ?

coco.serban

Foarte faine pozele ;) multumim

Ai idee de termenul limita?

bgd77

Quote from: laszlo.robert on November 20, 2015, 10:20:46 AM
Pe lotul italienilor care este situatia ?

Pe lotul italienilor mai este de lucrat la pasajul peste DN11. Rampa de pe partea cu calea ferata nu este gata si trebuie amenajat un sens giratoriu oval sub pasaj + bretele.  Nu stiu care e situatia la pasajul peste triaj, dar cred ca acolo stau mai bine. In rest, din cate tin minte de la reportajele facute de pasaida, nu cred ca mai e mult de lucrat.

Quote from: coco.serban on November 21, 2015, 12:20:09 PM
Ai idee de termenul limita?
Legat de termenul limita, teoretic sfarsitul lui Decembrie, practic cred ca undeva prin primavara - vara pentru ambele loturi.

adiarc

arata f bine....daca s-ar implica si Primaria Bv ( de la CNADNR nu am vreo speranta ) , in denivelarea intersectiilor , actualmente sensuri giratorii( treptat , in functie de valorile de trafic ) , ar fii parfum

Multumesc inca odata
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Dori14

Se pare ca intr-un fel se doreste finalizarea.
Ieri (duminica) am vazut ca se muncea (mai timid ce-i drept, dar se muncea) la pasajul peste CF (sensul vechi) unde s-a asfaltat (nu stiu daca s-a lucrat si la rosturile de dilatatie, dar era asfaltata complet portiunea lipsa).
S-au mai montat ceva borduri, si glisiere la spatiul de delimitare intre sensurile de pe podul peste Timis (doar pe o latura), si s-au marcat final benzile si axul drumului (lipseste o portiune pe sensul vechi intre podul peste Timis si pasajul CF) .
In plus s-au mai astupat din denivelari in apropierea sensului giratoriu improvizat de la nodul DJ103.

Arata bine momentan, abia asteptam sa se apropie de momentul acesta.

In continuare nu mi-e clar, si cred ca nimanui de aici, cum se va amenaja circulatia la nodul DJ103 cand se va da drumul la trafic pe 2benzi/sens si daca vor continua lucru la pasaj, sau ramane on-hold pana in primavara. (din pacate pot sa-mi dau seama de progresul pe care il fac sus pe pasaj)