News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Hărțile PUM/API și tehnici cartografice

Started by cristi5, July 11, 2017, 10:02:53 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pasadia


daniel_avram

Am pus aici pentru update stadiu executie pe harta. Am pus link in postare pentru proiect. Daca se considera ca nu e ok se poate sterge/muta.

tom_sawyer

DEx Focșani-Brăila, cu noduri rutiere și drumuri de conexiune temporare (în cazul deschiderii decalate a loturilor):

https://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=1871.msg438494#msg438494

oneLess

Pasajul din Craiova, DN6 <-> acoperiș Dedeman lipit de Mall Promenada s-a dat în circulație de vreo 2..3 săptămâni!


danutzu_1069

#619
Am actualizat in OSM.
@oneLess Mall-ul are parcare subterana si parcare exterioara?

Inteleg ca  la Dedeman, parcarea este pe acoperis

oneLess

De parcare subterană nu știu eu! Exterioară clar are, parcare mare cu protecții panouri fotovoltaice. Mall-ul are independență energetică cică...
Pe acoperiș este parcarea peste Dedeman și se coboară dinspre ea ușor la parcarea peste mall. Imensă asta. Cel puțin 2 urcări de jos știu eu la parcarea mall și una de jos spre acoperișul Dedeman.
Pasajul din DN6 e la nivel cu acoperișul Dedeman. La pasajul ăsta au primit greu/târziu de la primărie AC, adică după deschiderea mall Promenada dar s-au mișcat extraordinar de rapid, au reamenajat cu AC-ul și intersecția unde iese în DN6 (Calea Severinului). E un lucru chiar bine făcut! Are și separat parte pietonală! Eeeee ...

tom_sawyer

Quote from: Feri on February 07, 2024, 06:53:38 PMDin cel mai recent memoriu de prezentare, traseul variantei ocolitoare Mangalia a fost modificat.
(sau cel puțin difera fata de cum este acum pe harta API)



Sursa ACTUALIZARE STUDIU DE FEZABILITATE SI PENTRU OBTINEREA AUTORIZATIEI DE CONSTRUIRE PENTRU VARIANTA OCOLITOARE A MUNICIPIULUI

GIV


gruia88

^^^^ @danutzu_1069 parcare subterana nu are , este construit pe fosta "Balta Craiovita" , a fost umpluta cu cenusa si s-au forat coloane de 40 de metrii (asa am citit undeva).

Deci e posibil pe viitor sa mai fie ceva probleme de deplasari de teren pe acolo.

Dar da parcarea e pare supraterana si pe acoperis Dedeman plus o parte din mall .

Este folositoare acea intrare secundara pe acel pasaj.

tom_sawyer


pikciu005

Am observat ca sunt mici întârzieri cu actualizarea procentelor pe harta API, pot ajuta cu ceva?


RobertH

@pikciu005 peste iarna eu de obicei nu prea fac update la harta pentru ca e prea mic progresul.


cosminnus

#628
Am facut eu update intr-un final la procente (A si DX). @RobertH , daca vezi ca fac ceva gresit si vrei sa nu mai intervin, sa-mi zici.

Ionut

Mulțumesc și mulțumim. băieți! :cheers: