Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

JohannDB

Cel puțin DN 68A, între Grind și Ohaba, apoi zona de dintre Coșevița și Coșava (zona de pădure) și apoi după Coșava la Margina (aliniamentul) au pe ambele margini un "perete verde" pe care-l tund doar mașinile în mers... Curbele nu au vizibilitate din cauza arboretului/tufelor bine crscut/e.
   Și nimeni, toată vara, n-a avut aplecarea spre a mai lărgi câmpul vizual pentru șoferi pe zonele astea.... Probabil, că tot vine toamna, cade frunza și vizibilitatea crește natural, privind printre crengi.
   E chiar jenant, cel puțin, dacă nu putem spune altcumva, mai cu seamă că acest aglomerat și înghesuit DN 68A nici nu are lățimea standard de 3,50m pe bandă.... E un DN de clasa a 2-a !!
   Și mai este ceva pe acest drum și nu numai,  apariția punctelor mobile de comercializare a fructelor/legumelor/ și-a altor bunătăți de sezon, în locuri și poziții neașteptate: te rogi de ei să-și mute taraba, că nu poți intra în parcare chiar cu autoturismul sau găsești taraba la limita dungii de marcaj lateral.


   

pasadia

Lasa ca toate acele parcari sunt absolut distruse. Nici una nu e la nivel, daca vrei sa opresti vei fi nevoit sa te opresti in banda de circulatie si sa virezi cu 5km/h caci altfel te arunca gropile in toate directiile. Si evident ca la orice manevra de genul asta va trebui sa se opreasca toata coloana in spatele tau...

Daca era un spatiu de normal decent, asfaltat la nivel cu DN-ul, puteai sa opresti si din 30km/h, fara sa ii mai opresti pe toti cei din spatele tau.

cristi5

#1217
Vad un ambuteiaj in nodul Aiud, prelungit vreo 500m pe A10 (<10km/h) incepand cu 11:51 Zulu (14:51 ora Romaniei)

http://pum.project-online.se/maps/data/waze-aiud.txt

https://www.waze.com/livemap?lat=46.330611590651436&lng=23.721686862409122&zoom=14

cristi5

Accident single pe A2. Rasturnare, soferul a zburat afara si a murit. Banuiesc ca fara centura.

http://m.ziare.com/stiri/accident-pe-autostrada-soarelui-o-persoana-a-murit-1530782-font1

Accidentele single sunt in multe tari principala sursa de victime. In Romania ele sunt depasite de accidentele cu pietoni...

Allex

Grav accident pe DN2, jud. Vrancea, în care au fost implicate două autoturisme. Trei morți și cinci răniți.

http://m.hotnews.ro/stire/22729706
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

rota

"Peste 150 de autocare cu pelerini din Voluntari au dat peste cap circulaţia în Iaşi"

Si vestea buna: azi e liber prin Voluntari  :lol: :lol:

Mediafax
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

yetiman

Am o intrebare, daca stie cineva detalii.

Mi s-a spus ca iesirea din Teius spre Blaj este inchisa si trebuie ocolit pe la Santimbru. Am cautat informatii pe site la CNAIR si MT, dar nu am gasit nici o referire la acest lucru.
Stie cineva despre ce este vorba?


,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

prd.marius

Este ceva indicator la acea intersectie de ocolire, am trecut dinspre Alba spre Cluj prin zona, acum doua zile.
Nu era inchis drumul chiar de acolo, nu stiu exact pana unde se poate merge. Sorry, doar atat am apucat sa vad.

pasadia

Ca idee, sper ca stiti a ninge la munte - DN1A e practic blocat de tiruri care derapeaza:



E zapada si la Predeal, probabil si la Fundata. In Brasov inca nu a nins, dar se vede zapada si pe Bunloc si pe Tampa.

Cristi N

Nu stiu daca se incadreaza aici sau la traficul in dierect.

QuoteIonut Ilie
29 mins
Atentie sporita pe tronsonul Drajna-Fetesti sens spre Constanta pe banda a 2 a este plin de panourile acelea verzi antiorbire rupte din cauza vantului!

Sursa: A2 - Autostrada Soarelui link-ul merge doar daca sunteti membri pe grupul respectiv

Danny550394

La cat era de aglomerat sensul giratoriu de la Sântimbru de pe DN 1, cred că este adevărat. Era un indicator la intersecția din Teiuș DN1 cu drumul spre Blaj și dacă îmi amintesc bine era trecută perioada 22 - 26 octombrie.

Marius

Teoretic de maine DN14B Teius-Blaj nu ar mai trebui sa fie inchis.
Vezi info aici.

yetiman

S-a redeschis azi dupa-masa.  :D

Au pus un segment din linia 2 la trecerea peste calea ferata si au lucrat la terasament la linia noua (era asfalt proaspat peste terasamentul nou - banuiesc ca e provizoriu, pana la finalizarea noului tronson)

,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

Mircea-HD

Trafic complet blocat pe DN68A ILIA - LUGOJ  intre localitatile Cosava si Cosevita inca de la ora 11.45.
https://www.politiaromana.ro/ro/info-trafic/judetul-timis-trafic-blocat-pe-dn-68a

dr4qul4

In capitala a inceput ninsoarea. Este chiar un inceput de viscol.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024