Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

dr4qul4

Mai bine deviau pe pe Transalpina (doar pe timp de zi si doar automobile)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

Horațiu 87

Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România anunţă participanţii la trafic că începând cu data de astăzi, 06.06.2016, ora 08:00, a fost redeschisă circulația pentru toate categoriile de vehicule pe drumul naţional DN 2, km 224+000 – 227+000, între localitățile Domnești – Adjud, județul Vrancea. Informaţii suplimentare privind starea reţelei de drumuri naţionale pot fi obţinute de la Dispeceratul Companiei Naţionale de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din Romania S.A., la numerele de telefon 021/264.33.33; 021/9360 sau poate fi accesată pagina de internet:  ww.cnadnr.ro/Situatia Drumurilor Nationale.

http://www.cnadnr.ro/docs/comunicate/Comunicat%20CNADNR%20SA%2006%2006%202016%20ref%20%20ridicare%20restrictie%20circulatie%20DN%202.pdf

3xteam

ce mai 'spun' ziarele.....

daca mergeti la Timisoara....

Modificari de trafic in zona Pasajului Popa Sapca (langa Puscarie). Intersectia si o bucata din strada Demetriade (langa Mall-ul vechi) vor fi inchise....

http://www.tion.ro/modificari-de-trafic-in-zona-pasajului-popa-sapca-intersectia-si-o-bucata-din-strada-demetriade-vor-fi-inchise/1651911

adiarc

Accident (iarasi) la Miercurea....blocaj total...tiruri,autocare,poate si mașini mici implicate....dezastru...

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

yetiman

Accidentul de care zice adiarc mai sus.

DN1: Accident în lanţ între un autocar şi două TIR-uri, la Miercurea

http://www.ultimele-stiri.eu/articol/dn1-accident-in-lant-intre-un-autocar-si-doua-tir-uri-la-miercurea-update/2082055

Din fericire, nu sunt victime.
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

adiarc

Am ajuns si eu acasă...din fericire nu au fost victime,dar coloanele au fost pe km
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

La intrarea pe A1 ,la nodul Saliste se circula f.f greu.Se pare ca se asfalteaza.Pe sensul spre SB,coloana a ajuns pana in Apoldu de Jos !!!!!!!!!!!se circula alternativ
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ranger

Se lucreaza la A1 km 253-252, pe sensul spre Vestem (centura Sibiu). Se circula pe banda 2.
La podul peste CF de la km 251 au scos gratarul din rostul de dilatare.
In rest, lipsa parapete cat cuprinde.

nirolf

TRAFIC BLOCAT pe Valea Oltului. Doi stâlpi s-au PRĂBUȘIT pe carosabil

Quote"O automacara a iesit din curtea unei societati pe DN 7, la limita dintre Ramnicu Valcea si comuna Budesti si a lovit doi stalpi de electricitate. Acestia s-au prabusit pe carosabil blocand calea de rulare. In acest moment s-a luat masura opririi traficului pe ambele sensuri de mers pana la degajarea soselei. Se poate insa iesi spre Pitesti, prin municipiul Ramnicu Valcea, pe ruta Baraj Raureni, pana la remedierea situatiei", a precizat purtatorul de cuvant al IPJ Valcea, Alina Teodorescu, pentru Agerpres.

kolegu


mariansb

La nodul Cunta, spre Sibiu e coloana pe 2 benzi până la spațiul de servicii Cut, vreo 2 km. Waze ruteaza de la Sebeș pe DN.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

adiarc

nu stiu ce mai trebuie sa se intample .....eventual sa se surpe si DN-ul

PS ...imi place semnatura ta .....+1   :cheers:
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

mariansb

Azi dimineata venind de la Sibiu catre Sebes , pe la 8.30, am prins coloana pe DN1 de la Miercurea Sibiului pana la nodul Cunta. Se statea la paleta la urcarea dealului spre Cunta , dupa intrarea în jud. Alba, pentru că s-a răzuit stratul de uzură , pe vreo 300 m. Anticipez ca daca se vor apuca de asfaltat vor fi timpi lungi de stat pe acolo.O sa va tin la curent dupa amiază, când mă voi întoarce.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

La nodul Cunta dinspre Sebeș e coloana de minim 3km și nici nu se prea mișcă,am parcurs 1 km în 25 Min. Sper sa ajung la meci😂
Vara asta avem bătaie de joc garantată în zonă.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

adiarc

^^ rutina zilnica la Cunta,Miercurea ,Saliste,adica portiunea din Dn unde muzeul autostrazii OS lotul 3 este in continuare inchis

la dus,pe sensul spre Sebes,coloana pana la Miercurea Bai,iar pe autostrada aprox 2-3 km dupa Cunta spre Cut pe sensul spre Sibiu









la intoarcere,pe sensul spre Sibiu,pe autostrada,pana dincolo de sp.de serv de la Cut....iar pe sensul spre Sebes ,pana in localitatea Miercurea Sb,cu localitatea blocata



aici e urcarea pe 2 benzi la iesirea din Miercurea spre Sebes





recomand cu tarie urm.rute alternative

spre Sibiu,pt traficul de pana in 7,5 to - urcare la Lancram pe A1,iesit la prima iesire-Sebes Est si continuat pe DN pana la Cunta ( scapam de cei aprox 5 km de coloana pana catre Cut.

Spre Sebes,pt max 3,5 to,pt cei ce nu au treaba decat dupa Alba Iulia - Sibiu,Presaca,Dostat,Spring,Drambar,centura Alba Iulia
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura