News:

Video 21.06 Autostrada A1 Pitești-Curtea de Argeș.

Main Menu

Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


horatiu.cosma

Bine ca nu a patit nimeni nimic. Cum sa nu le dam dreptate celor de la Dacia si nu numai ca vor PiSi cat mai repede? Afacerea lor depinde de stancile care stau sa cada de pe versantii defileului. Fiecare secunda care trece fara PiSi ne ingroapa si mai mult in lumea a 3a, o lume evitata de turisti, investitori etc. Din pacate unii vor autostrada prin fata casei, ce conteaza ca Romania "sangereaza"? La multi ani Romania...

jalemare

Dezastru înainte de OMV-ul de la Călimănești.
Muntele s-a prăvălit peste DN, Valea Oltului blocată!
Hai cu autostrada, nemernicilor!

adiarc

Se mai stie ceva..?..stau de  o ora  in Calimanesti....stie cineva de vreo ruta ocolitoare ?


Multumesc gunoaielor care au blocat si blocheaza sistematic Sb-Pitesti
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

horatiu.cosma

http://cnadnr.ro/docs/comunicate/Comunicat_%20caderi%20bolovani_DN%207%20%20km%20199+200.pdf

Adi, depinde cu ce fel de masina esti. Cel mai rapid drum spre Sibiu ar fi 703G 703H 703M. Iesi din Calimanesti dreapta, mergi pana la Suici, apoi stanga la Salatrucu si apoi inca odata stanga dupa Pripoane. Daca esti cu masina mare, inapoi si DN1...

dorum

#320
Astia sunt PROSTI gramada... doamne fereste ce profesionalism; stai si te crucesti:

Accidentul a avut loc din cauza unor căderi  de  bolovani,  care  s-au  desprins  de  pe  versant,  cu  o  masă  totală  de  2200  mc.

DOMNULE NEAGA, DEMISIA!!!
ASA DIRECTOR, ASA ANGAJATI, ASA REZULTATE, ASA COMUNICATE!!!

PS: cred ca ma pun sa beau un vin rosu cu MASA de 0.00075mc :)

LE: au sters prostia asta de comunicat... reaction time = 3h :)


dorum

fain sarbatorim unirea... ce sa mai zic

stangabriel

Va rog, hai cu o hartie maine pe aceasta tema. e inadmisibil.

dr4qul4

Daca asta ar fi tot.... Dealul Negru mai are putin si cade si el. Zonele cu rampa, unde avem a 3-a banda sunt aproape toate denivelata sau deja cazute.
Intre Milcoiu si Dedulesti sunt 2 zone unde se vede cum s-a tasat drumul. Diferenta de nivel este de 3-4 cm, dar va creste.







intre timp ei asfalteaza. Imaginile sunt de ieri, si se lucra, dar sunt doar carpeli. Mai rezista maxim 2-3 ani fara o reparatie capitala.





@Adiarc...ocolire doar pe varianta Rosie a PiSi.. https://www.google.ro/maps/dir/45.3131108,24.5109641/45.3853773,24.2972102/@45.345737,24.3562719,12z?hl=en

Totusi, nu cu o masina cu garda joasa. 5 km sunt de drum forestier si nu-ti recomand noaptea, dupa ploile recente.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

adiarc

Ok......imi pare tot mai rau ca am renuntat la Duster...nu e prima oara cand ii simt lipsa....

Nici un politai , care macar sa informeze soferii....

Suntem tot in Calimanesti si cu doi copii in masina , plus 2 prieteni de la Continental Sibiu care sigur NU mai ajung la schimbul de noapte

Dupa cum spunea Dracula , Dealul Negru are multe puncte care stau sa cada

Faina parada la Bucuresti si faina tara......dar pacat de mizeriile astea de la conducere.....sunt convins ca romanii , acum 2000 de ani ,deblocau mai repede......


"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Horațiu 87

#326
din articolul pus de "stangabriel", directorul Sectiei Drumuri Nationale Valcea, Lacramioara State spune va ramane blocata toata noaptea de marti spre miercuri, in cursul acestei seri fiind permis accesul doar pe un singur fir si doar pentru autovehiculele care sunt stationate in acest moment in coloana. Eu nu inteleg de ce nu va lasa sa treceti?
P.S.: Aceasta a mai mentionat ca deja la Vestem, in judetul Sibiu, si la Budesti, in judetul Valcea, au fost montate indicatoare privind rutele ocolitoare pentru conducatorii auto.  :wtf: :gaah: :gaah:

adiarc

Am ajuns in Caciulata ,dar (totusi,asa e normal),se da prioritate camioanelor care intra/ies de pe centura....
Daca scapam si de zona asta la intersectia cu centura ,ne vom misca mai bine
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

danutzu_1069

@adiarc, dr4qul4
Parte din traseul propus nu-l recomand noaptea si mai ales far un GPS. Sunt zone cu drum forestier dar practicabil (la vremea cand am fost eu) si cu un logan, sau o masina cu garda normala.

jalemare

Cică drumul a fost închis din cauza unui accident.
Muntele a trimis 2.200mc de piatră pe partea carosabilă.
Nu sunt sănătoși, mă jur  :lol: :lol: :lol: