News:

Video 21.06 Autostrada A1 Pitești-Curtea de Argeș.

Main Menu

Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Confirm. La Bors, coada de TIR-uri pe ambele sensuri se intinde pe 4-5 km. La intrarea in Romania e si mai grav. Pe langa coada de la granita, la 15-16 km de vama politia maghiara a organizat o zona de stationare a altor TIR-uri, probabil pentru ca nu mai e loc la granita. Si pe 3-4 km un sens e blocat de TIR-uri, si circulatia se face concomitent. Se asteapta mult si la masini mici, s-au inasprit controalele(mi-au verificat pana si borseta). Bors si Nadlac(banuiesc ca e la fel) nu le-as recomanda in perioada asta nimanui.

myid

^^^
Confirm si eu ! Am 2 transporturi MEGAtrailers ( una din ele cu 40" open-top )  care asteapta la intrarea in tara ( Nadlac ) de Joi dimineata .
De obicei nu dura mai mult de 4-8 ore !  >:(

Afecteaza mult relatiile cu subcontractorii industriali din Romania !  >:(

Danny550394

#302
Ce schimbare a fost de luni pana astazi de acum trebuie sa fi controlat la sange? :o
Duminica dupa amiaza am iesit pe la Nadlac. Coada de 3 masini, 5 minute asteptare. Nici nu mi-au cerut sa ma dau jos din masina sa deschid portbagajul.
Luni dupa amiaza am intrat pe la Nadlac. Coada de o masina (o duba cu remorca si 2 masini second hand pe platforma) si 2 minute de asteptare. Prezentat CI si plecat. Oprit la control 10 secunde.

Am devenit niste speriati ca urmare spatiul Schengen nu mai exista. Astept si momentul cand o sa ni se solicite pasaportul ca CI nu mai este sufucienta. Oricum am in permanenta pasaportul cu mine. :(

adiarc

Era previzibil sa se întâmple așa ,dupa atentatele de la Paris.....si probabil vor urma si controale la fostele granițe din Interiorul sp.Schengen
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

horatiu.cosma

Intre Germania si Cehia erau patrule de politisti la fosta granita, cu caini, dar cand am trecut eu nu au oprit pe nimeni.

ciprebbe

Europenii decid intarirea imediata a controalelor la granitele externe ale UE, inclusiv pentru cetatenii europeni.

Statele membre ale Uniunii Europene au decis vineri sa introduca "imediat" controale intarite la granitele externe ale UE, inclusiv pentru cetatenii europeni, intr-o reuniune extraordinara la Bruxelles, au declarat pentru AFP surse europene.

Am revenit la vechea metoda, deci timpi in plus pentru orice deplasare externa.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

E un accident sau ceva dupa nodul Sibiu Vest spre Saliste......Traficul este oprit complet dupa nod si Politia ( o sg masina , de-a latul in mijlocul autostrazii !!!!!!!) , deviaza tot traficul pe drumul vechi , pe la nodul Sibiu Vest , spre Cristian
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura


vasile.baciu

Quote from: adiarc on November 20, 2015, 01:31:07 PM
Conform mai multor surse media , traficul la intrarea in țara pe la Vama Nadlac II si Bors este un coșmar , cozile întinzându-se pe km....motivul ar fii înăsprirea controalelor la frontiere

Joi 19 noiembrie cand am iesit din tara pe la Nadlac coada de tiruri era cam de 5-6km, in schimb la masini mici pustiu, am fost singur iar controlul a fost sumar (prezentat actele si deschis/inchis portbagaj). Intre Ungaria si Austria nu m-a oprit nimeni, la fel Germania, Olanda, Belgia. La intrare in Franta sambata 21 noiembrie treceai printre 2 cordoane de militari care te scanau din priviri, am incetinit cred pana la 20km la ora. La Calais foarte scurt, prezentat documente si deschis portbagajul plus portiera din spate (a dat la o parte sacul de dormit care nu era impachetat sa vada ce este sub el). Relaxati, politicosi, nici o problema.

__dir

Pe valea Oltului trafic normal, fara incidente. Asfaltul e la nivel pe banda 3, dar pare un pic valurit pe astea vechi


stangabriel

http://vremea.meteoromania.ro/alerte_rutiere/2/0

DN 7 KM 177+140 DR.In localitatea Ramnicu Valcea/VL in jurul orei 08:30 s-a produs o tasare a partii carosabile de aproximativ 15 cm pe o lungime de 15 m pe partea dreapta a drumului in zona unui podet tubular datorita infiltratiilor in corpul drumului a apei provenite din precipitatiile abundente si a acumularilor mari de apa in amonte de podet. Circulatia se desfasoara pe 1/2 cale semnalizata corespunzator. La fata locului se afla ISU Valcea, ADP Ramnicu Valcea si lucratori de la Drumuri Nationale.

Care ploi? nu au fost averse, nu cutremur. Executie proasta. Ce ar fi ca de acum incolo sa nu se mai zica: A plouat, ci s-a facut o treaba de ... noroi.

MRS

#312
Invariabil... Accident nasol pe DN2 la iesire din Lilieci spre Urziceni. Stam in coada de ceva vreme

LE: pana la Iasi doar un singur vehicul ce imprastia material antiderapant, undeva in jud VS...


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

SILVIUFG

Am inteles ca sunt probleme cu alunecarile (din nou) pe dn7 valea oltului.

horatiu.cosma

Da, a spus si la radio ca e blocat. Mai e blocat drumul dintre Praid si Sf.Gheorghe. Au picat ceva copaci.