News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Traficul rutier în direct

Started by Cristi232, April 27, 2012, 02:33:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

carutasul

Când am plecat eu de acasă pe la 9, tocmai se puneau separatori de sens în Bragadiru pe DN6, în zona rondului de la Lidl . In general ideea mi se pare bună ( în afară de faptul că în continuare mi se pare aiurea să treci cu DN-ul prin mijlocul oraşului) ; nu prea am înţeles însă de ce au mai pus şi pe podul de peste centură ( au pus zilele trecute) . Cred că efectul este minim, pe acolo nu prea făcea nimeni stânga şi nici pietoni traversând nu erau. Doar o încărcare statică suplimentară :)

lupualb

Accident in lant intre Sebes si Alba. Au fost implicate 4 masini. Din fericire nu sunt victime. In 5 minute a fost coloana de cel putin 1 km pe ambele sensuri de mers.

TibiV

https://www.politiaromana.ro/ro/info-trafic/judetul-alba-trafic-oprit-a1-sibiu-deva

Quote
JUDEŢUL ALBA: TRAFIC OPRIT A1 SIBIU - DEVA
Data: 15 Decembrie 2017
Ora: 10:15

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe Autostrada A1 Sibiu - Deva, la kilometrul 316, în zona comunei Pianu, judeţul Alba, a avut loc un accident rutier pe sensul de mers Sebeş - Deva. Un camion a intrat în coliziune cu o maşină de la Drumuri Naţionale şi Autostrăzi, care aplica marcaje rutiere, pe care a lovit-o din spate, iar din impact a acroşat un alt autoturism, care circula regulamentar. În urma evenimentului au rezultat două victime, iar traficul rutier este momentan oprit pe toate benzile sensului de mers Sebeş - Deva, pentru efectuarea cercetării locului faptei şi acordării de îngrijiri medicale necesare.

La ora 11 s-a reluat traficul, zice tot Politia...

Dar problema sigurantei ramane.
Sunt curios daca lucrarile de marcare erau presemnalizate decent sau lucrau ca de obicei....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adiarc

V.Oltului ramane generoasa cu accidentele,cu sprijinul generos al autoritatilor romane prin ignoranta aproape totala ,legata de siguranta circulatiei.

Dupa accidentul de ieri semnalat pe thread-ul Siguranta Circulatiei astazi avem urmarile unui accident de acum 2 zile

http://www.turnulsfatului.ro/2017/12/19/actualizare-masina-a-fost-scoasa-din-olt-in-ea-se-afla-trupul-unui-barbat/
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

lupualb

Sunt intre Alba Iulia si Teius. De la iesirea din Alba stau in coloana, care se intinde pana in Teius. Din Sebes pana in Alba rar am depasit 70km/h.

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura



florin74

Plus unul la  Dumbrava, pe la ora 11.30.

adiarc

iar astazi,pentru a ajunge spre Fagaras,Waze m-a rutat prin Sacadate ( DJ modernizat )si apoi pe drumul spre Agnita ( de asemenea DJ modernizat ),datorita unui accident aproape de centura Avrigului cu 4 masini implicate,cu blocarea totala a drumului...din fericire fara decese
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

TibiV

#1045
Ar trebuie sa le trimitem celor de la CNAIR o scrisoare de "multumire", in care sa se le dorim sa aiba "Frigiderul plin de carne tot anul !"
La cat sunt de prosti, s-ar putea sa o considere o urare "de bine"...
>:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

ddfab

^^^ si era drum 2+1. sigur bizonul dadea talpa sa treaca de cat mai multi pe acea portiune...
ce bun era acolo in safence...

adiarc

Reiau apelul meu pt 2+1 pe V.Olltului cu parapeti in curbe...e o chestie de vointa pt ca avem costuri de cateva zeci de mil de euro ( cat unSF bun pt Sb-Pitesti,care nu va fii gata mai repede de 10 ani- sect de mijloc)
Oricat de neatent si /sau idiot e un sofer,nu merita sa moara...iar statul (s mic) trebuie sa se gandeasca in primul rand la siguranta...pe.drumuri..in spitale.....si mai putin la cum scapam mafiotii de parnaie

http://www.turnulsfatului.ro/2018/01/06/foto-video-accident-mortal-pe-valea-oltului-doi-barbati-au-pierit-sub-tir/
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

bogdymol

Multi romani ce lucreaza in strainatate se intorc astazi in tarile unde lucreaza. In plus, multi romani sunt in drum spre statiunile de ski din Alpi. Rezultatul e previzibil:

Sunt cozi lungi la granita cu Ungaria la Nădlac/Nagylak, atat pe DN, cat si pe autostrada:



Putin mai in vest, la granitele interne Schengen, sunt cozi foarte lungi la iesirea din Ungaria atat spre Austria, cat si spre Slovacia:

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele