News:

.

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

CristiM

Setarile sunt ok, special am ales <autostrazi>, dar degeaba. La rute: echilibrat.
"Românului îi e greu până se apucă de treabă că de lăsat îndată se lasă"   Ion Creanga

cezar-mario2012

Here Drive de pe Nokia este cel mai slab sistem folosit de mine. Am pe telefon variantă cumpărată, de nevoi. Mi s-a stricat GPS-ul când eram la Barcelona și am fost nevit să cumpăr licență pentru Here.Datorită acestui sistem era să pierd avionul de întoarcere, dădea comenzi pe dos, drumul bun era la stânga și el ghida la dreaptă.

laurashgeo

Eu folosesc Drive de la Nokia de 3 ani si sunt extrem de multumit. Rar de tot am avut cate o mica problema si l-am folosit f mult, Am mers cu el fara probleme in toate tarile Europei de vest plus Anglia de vreo 10 ori, Madeira si Thailanda :D
Am avut probleme cu el in Romania, pentru ca aveam in setari evitarea traseelor cu taxa si saracul gps evita drumurile nationale unde era necesara rovigneta

Marius

Domnilor, exista topic dedicat, sa-l folosim   :D

Discutia despre GPS poate fi mutata incepand cu postul 4484 aici:
http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=114.0

TibiV

Multumesc Marius....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)


doryan93

#4506
In Monitorul oficial de luni a fost publicata ordonanta privind restituirea taxei de poluare cunoscuta in practica ca taxa de mediu pentru inmatricularea unui autoturism. Documentul detaliaza restituirea la cererea persoanei interesate a "taxei speciale pentru autoturisme si autovehicule", respectiv "taxa pe poluare" pentru autovehicule sau "taxa pentru emisiile poluante" provenite de la autovehicule. Sa detaliem si noi mai exact ce taxe sunt in sfera restituirii. Inainte de asta, o precizare: chiar daca sunt in sfera restiturii aceste taxe, pot fi restituite numai taxele ce nu sunt prescrise in termenul de prescriptie prevazut de Codul de procedura fiscala. Termenul de prescriptie prevazut de Codul de procedura fiscala este de 5 ani. Banii nu se dau toti odata, ci se esaloneaza pe o perioada de 5 ani calendaristic.
Sursa
Potrivit unei ordonanţe adoptate de Guvern, taxa auto va putea fi recuperată printr-o cerere făcută la ANAF de proprietarii autovehiculelor.
Sursa

AiudA10

ma scuzati daca s-a mai pus




sebba

Sailing away! S/Y Haimana


horatiu.cosma


dorum

...si tramvaiele astea tund si iarba :)

get

http://www.citiesofthefuture.eu/copenhagen-new-carsharing-integrated-with-public-transport/
Copenhaga are o flotă de 400 BMW i3 1n regim de carsharing, integrată cu sistemul de transport public, și o rețea de 600 de puncte de încărcare alimentate cu energie din surse regenerabile.



MNU

^^

Timisoara abia e la stadiul de "bike sharing" integrat in sistemul de transport in comun.