News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

voicul

De asta sa speram ca e doar circ pentru camera.

La ce se referea cand a zis 31 iulie ... LD2, cei 4 km?

cristi5

#8941
Se inchide Inspectorul Padurii. Orice minune tine trei zile. Cica neintegeri cu dezvoltatorii, dar credeam ca e open?

Spee oricum sa putem folosi satelitul Sentinel pt imagini. Sau poate chiar acolo e "cuiul"

http://m.ziare.com/adriana-doina-pana/ministrul-pana-inchide-inspectorul-padurii-petitie-online-pentru-salvarea-unui-instrument-crucial-impotriva-mafiei-lemnului-1474064

LE probabil se poate face unul independent de minister.  Cum sa dai asa ceva in administrare politicului, care va ceda mai devreme sau mai tarziu va ceda tzapinarilor?

marisRO

Ministrul Transporturilor, Răzvan Cuc, amenință că va rezilia contractele pentru lucrările Autostrăzii Lugoj-Deva încheiate cu antreprenorii italian și spaniol.

"Am promis ca merg pe teren si ma tin de cuvant! Astazi am inspectat inopinat lucrarile Autostrazii Lugoj-Deva si am constatat, cu mare dezamagire, ca antreprenorii Tronsoanelor 2 si 3 se pot "lauda" doar cu o proasta mobilizare si cu o metodologie deficitara, cauzata de carpeli interminabile. Nu voi accepta asemenea situatii si nu vreau fac niciun fel de concesii. Daca cei doi antreprenori, italian si spaniol, nu au cum sa respecte termenele de finalizare ale lucrarilor, voi rezilia contractele cu aceştia si voi cauta firme seriose in domeniu. Situatia, de pe Lotul 4 al Autostrazii, se prezinta in parametrii normali, iar antreprenorul roman a reasumarea termenului de finalizare a lucrarii pentru finele lui 2017. Avem nevoie de autostrazi si de respectarea termenilor din contractele incheiate. Vremea amanarilor s-a incheiat!"

Sursa: http://www.capital.ro/cuc-ii-ameninta-pe-italieni-si-spanioli-reziliem-contractele.html

luc

Bla,  bla... atât!! :(

SB76UFO

#8944
In caz de accident, apelati la cea mai apropiata biserica!
"Prostia este eternă și invincibilă"

Silviu 1

Stiti cum e asta; vine "seful" si trebuie sa se observe ca e "sef"!  :lol: Nu cred ca se va rezilia nici un contract, nu cred ca ar avea de ce (sa rezolve ministerul probleme care le are intai si apoi sa ceara si de la ceilalti acelasi lucru, ci nu invers) si nu cred ca ar folosi la ceva, decat la si mai multa birocratie si pierdere de vreme. Si tot acest spectacol pentru a demonstra ca "seful" se tine de promisiune, nu vorbeste aiurea!  :lol: Eu sunt primul care as vrea sa se tina de promisiunea facuta....

cristi5

#8946
Cine poate comenta pe FB la dl Cuc? Doar prietenii dumnealui?

In prima si cea mai ampla sceneta din video se da de ceasul mortii ca nu e gata la timp un tronson care duce nicaieri. Cu santuri, fara santuri (de parca alea ar fi cele mai importante), tot nicaieri duce. Ca si cum ar conta daca termina la 31 iulie 2017 sau 31 iulie 2020.

In a doua sceneta pare a fi la Holdea, unde ministerul pe care cu onor il conduce trebuie sa dea AC si nu-l poate da pt ca au expropriat gresit.

Ar merita adaugat niste text la acest video cu astfel de mici explicatii.

"Constructorul roman lucreaza in parametri normali". Sigur, dupa ce l-au tinut fara AC vreo doi ani de zile. Daca rezolvau AC la timp, la ora asta circulam pe Deva-Ilia.

Imi pare rau de bietii ingineri de la firmele respective, ei saracii n-au nici o vina si sunt pusi sa joace intr-un spectacol de propaganda. Daca as fi in locul lor as refuza sa fiu filmat sau as cere bani pentru figuratie.

Dominik

You're in Steelers Country

NGC

Cucul (vrabia) malai viseaza ...

JohannDB

Legat de "INSPECTORUL PĂDURII" evidențiat în postarea lui "cristi5", am văzut (total surprins de realitate, pentru că nu prea are sens să bagi trunchiuri sub prelată, înafara cazului în care nu vrei să se vadă ceea ce duci) cum, mai nou, trunchiurile de copaci scoase din pădure nu se mai încarcă în transportoarele "tradiționale" destinate transportului masei lemnoase, ci într-un simplu tir (prelată)...... Surprins de imagine și de "secvența scurtă", nu am putut realiza dacă, totuși, "prelata" avea acele bare verticale (ca ale transportorului specializat) pentru a susține trunchiurile pe lateral.....  Sper că nu este o nouă "modă" pentru disimulare, ci acesta să fi fost un simplu și normal transport a câtorva trunchiuri, cu "toate cele" legale.......

iachi_da

Hai sa fim seriosi! La aproape 90% din contract tu reziliezi... Stie si el ca abereaza.

GDPR

Esti sigur ca stie?

voicul

Quote from: Ionut on July 20, 2017, 09:36:34 AM
Sincer vă spun că nu îmi place să apar pe sticlă și să critic CNAIR sau MT. O fac pentru că știu că așa punem presiune. Oamenii merită transparență în problema Holdea și în toate domeniile majore.

Criticatul este sport national in Ro si putini realizeaza ca lucrurile bine facute ... se fac altfel. Deci eu inteleg ce zici.

Din pacate sunt si diverse sisteme care actioneaza:
1. Nici nu iti dau multe alternative: gen rezultate pozitive concrete in teren.
2. In presa o stire pozitiva nu prea este stire. (din pacate).

Tavi

Sa-si faca ordine in ograda si apoi sa vina cu rezilieri! >:(

nrb

Dacă reziliem pățim ca pe A3