News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

cutter

Quote from: cosminnus on March 20, 2017, 03:50:14 PM
Au calculat asa:

15km LD L2 deschis deja
21km LD L3 cu risc de nefinalizare, pentru că nu sunt rezolvate autorizațiile de construire pt Holdea și zonele expropriate suplimentar
22km LD L4 imposibil
8.7km Gilau Nadaselu da - dar necirculabili fără viaductul Someș
3.3km Intrare Bucuresti A3 puțin probabil având în vedere că nu există autorizație de construire pentru o parte semnificativă, inclusiv pasajul peste calea ferată București-Constanța
12km ST L3 da, foarte avansat
16km ST L4 deja devine cu risc mare pentru că nu este încă aprobat PT-ul și nu există autorizație de construire la Stejeriș
-----------
98km

ovicor

Un oficial, cred ca Eugen Cecan, seful DRDP Cluj, spunea ca se discuta cu constructorul S-T 2 sa se concentreze pe partea nordica. Ideea e sa se poata da in exploatare deodata de la Turda la nod Teius.

GDPR

^^Pai la ei "inaugurarea" nu e totuna cu punerea in functiune. Se poate taia panglica si la bucati nefunctionale, gen x% din LD4 sau LD3.  8)

ovicor

A fost postat interviul pe forum, sensul era "darea in exploatare". Stiu ca rationamentul era sa scape si Aiudul de trafic .

GDPR

Poate sa "dea in exploatare" la nivel de binder, piatra sparta sau si mai bine strat de forma  :lol: Scuze, dar nu-mi pierd vremea cu astfel de interviuri care incearca sa reincalzeasca aceleasi gogosi rasuflate.

dumbravaandrei

#8240
disney, ti-e ok frigiderul?. Good job, big like  :cheers:
O sa aiba ceva de munca...

TibiV

Mama, cat s-or fi bucurat astia de "vacanta" prelungita a lui disney...

Cand or sa vada lista de intrebari, se va auzi urletul de suparare pana pe sectiunea E....
Inlusiv in interiorul viitoarelor tunele... :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cristi5

#8242
Pentru c-am priceput in sfarsit importanta structurilor :), afisez acum podurile/viaductele/pasajele pe harta proiectelor de infrastructura:



http://proinfrastructura.ro/proiecteinfrastructura.html#map=14/45.911/22.816/0

In curand si tunelurile :)

Probabil sunt multe lipsa pe OSM, dati de stire daca lipsesc unele importante... Sau le adaugati pe OSM si apar pe harta a doua zi.

TibiV

You've got the point, Oblio !...
:)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alecu26

cutter, vestea buna in lista aia e LD3. Din cauza ca mintile luminate din CNADNR considera ca un nod de doi lei, la Dobra, nu va putea prelua enormul trafic, vor sa considere Ilia-Dobra si nodul Dobra doar ca posibilitate de intoarcere, fara a fi un nod full. Inseamna ca va veni ceva presiune de sus sa se cuminteasca aia care au cerut 89 de revizii la proiectul de la nod Dobra/Grind, doar ca sa se revina la solutia initiala, ca evident nu ""ain't got cash"".

PS: eu zic ca va mai fi inca un mic muzeu de vreo 10 km, in afara celor 98 de km.
Drumurile noastre POATE;

TibiV

Quote from: cristi5 on March 21, 2017, 12:20:12 AM
Pentru c-am priceput in sfarsit importanta structurilor :), afisez acum podurile/viaductele/pasajele pe harta proiectelor de infrastructura:

Ce "veselie" va fi cu cele 3 poduri succesive de cale ferata in zona Branisca...

(Sper ca nu te-ai suparat pentru "Oblio"... Daca ai vazut filmul, stii ce am vrut sa spun cu "you've got the point" ;) )
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cristi5

Parca nu au inca contract acolo, deci mai e mult pana la podurile CF de la Branisca :) Rocklee mai are de asteptat :)

Ma gandesc totusi ce festival de infrastructura "moderna" va fi in zona Arad-Deva-Simeria-Sebes-Alba Iulia... Autostrazi in toate directiile, CF de 160 :) Sigur, pe cand vor fi gata CF (cel putin Arad-Simeria) si tunelurile de A, autostrazile vor fi deja pline de gropi :) Dar probabil se vor (mai) strange multe investitii in zona.

ovicor

    Azi am depus Declaratia 230, va invit sa va grabiti, timpul trece !

Ionut

Mulțumim mulțumim!!!

alexbb

Quote from: dumbravaandrei on March 20, 2017, 10:19:30 PM
disney, ti-e ok frigiderul?. Good job, big like  :cheers:
O sa aiba ceva de munca...

Subscriu!
Multumim!  :cheers: