News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

dorum

superb...insa abia astept creatia lui Edy...si el voia sa faca un colaj profi in stilul asta

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

Avem pagina oficiala de facebook.
Dati un like si invitati si prietenii. :p Pe facebook vom pune cele mai importante update-uri de pe forum, stiri si, cu timpul, poate si ceva surprize. Ne vedem si acolo, va mai stresez eu din cand in cand. Impreuna putem reusi sa ii facem constienti si pe alti romani de importanta subiectelor care ne pasioneaza pe noi aici si poate, doar poate, vom avea un impact mai mare in fata autoritatilor.

:cheers:


Archi

Panourile RATT: pe langa ca nu afiseaza uneori timpul real, mai si mint!






Scuzati penibilitatea, dar in lipsa de altceva...

sebba

Archi, e invers, tramvaiul ia "corent" de la panourile solare :lol:

insa firul ala e chiar de la alimentarea panourilor?
e cam ciudat ca din ce stiam eu tramvaiul merge la 700v, parca...
poate e ptr altceva firul ala
Sailing away! S/Y Haimana

bogdymol

In data de 6 Ianuarie am trimis urmatorul e-mail la CNADNR:

QuoteBuna ziua,

Pe baza legii 544/2001 privind liberul acces la informaţiile de interes public, va rog sa-mi comunicati urmatoarele:

1. Ma intereseaza strategia privind numerotarea autostrazilor planificate din Romania. Pana in acest moment certitudinile sunt A1 (Bucuresti-Nadlac), A2 (Bucuresti-Constanta), A3 (Bucuresti-Bors) si A4 (Centura Constanta).

Care va fi numerotarea oficiala pentru:
Centura in regim de autostrada a Municipiului Bucuresti
Autostrada Sebes - Turda
Autostrada Craiova - Pitesti
Centura Bacau

Va rog sa-mi comunicati si numerotarea pentru oricare alta autostrada planificata din Romania, daca aceasta numerotare a fost deja stabilita.

2. Care este termenul de incepere efectiva lucrarilor de constructie a autostrazii Comarnic-Brasov?

3. Cand va fi pregatita documentatia si va fi demarata licitatia pentru finalizarea tronsonului de autostrada Nadlac - Arad, lotul 2 (fostul lot Alpine)?

4. Care este stadiul lucrarilor la Autostrada A4 (Centura Constanta) si cand vor fi aceste lucrari finalizate integral?

5. Cand se vor aloca bani de la buget pentru finalizarea celor 2 pasaje peste Calea Ferata de pe Centura Nord Arad (DN7)?

Va multumesc

Astazi a venit raspunsul:



Se pare ca aflam peste o luna raspunsurile oficiale.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

disney

^^^ Nu cred (sper) ca mai trebuie sa asteptam inca 30 de zile, ci se refera la 30 de zile de la data intrarii.

Si eu am trimis un mesaj catre ei pe 20 Ianuarie 2014, si, surpriza, am primit tot azi exact acelasi raspuns cu 30 de zile.  :lol:

S-ar putea sa fie ocupati zilele astea cu pregatirea vreunei licitatii (Turda - Tirgu Mures ???  O:-)). :-)

alin_simeriaveche

#1523
si eu am trimis un email cu o gramada de intrebari acum 2 zile...înca aștept. Apropo de Turda Tg Mures, să contați și pe mine la pozat, într-un viitor apropiat. Duminică plec la Ogra la soacrămea, deocam dată nu am ce poza.

iuli

Damn it! Ai uitat sa intrebi de pasajele de pe centura nord Arad. Next time!  ;)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

sebba

huh? nu a uitat! e punctul 5 in postul lui bogdymol
ania astept sa reia (si sa termine) lucrul la acele pasaje
Sailing away! S/Y Haimana

iuli

OK, e timpul sa ma bag in pat, vad tot mai prost!  :-[
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

sebba

lol, lasa, mai stai, e bine ca inca nu ai uitat de pasaje, asta e mai important decat faptul ca nu ai vazut ce scria in ultimul rand ;)
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Baieti, pentru comunicarea oficiala cu CNADNR si alte institutii avem thread special aici. Cei care nu stiu/n-au chef sa trimita intrebari ei pot pune acolo intrebarile pentru a nu trimite mai multe cereri. Ideea e sa ne sincronizam cumva.

disney

^^^
Exact cum spunea si Ionut, postati acolo intrebarile voastre si o sa incercam de 1-2 ori pe luna sa le trimitem mai departe.  ;)