News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

În parcare

Started by bogdymol, April 07, 2012, 02:19:49 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

NGC

#11610
Ai perfecta dreptate. E alegerea firmei daca participa sau nu, si poate decide sa nu participe daca sunt probleme cu documentatia de atribuire. In plus, are dreptul legal, chiar prevazut expres in Legea 98 / 2016, sa conteste documentatia de atribuire in termen de 10 zile de la publicarea ei. Plus ca poate contesta clarificarile.

Am scris mai mult incepand de aici referitor la tema documentatiei de atribuire si ultimele evolutii pe tema asta de la VO Medias si VO Dej.

perfidus

Toata chestia cu Strabag care a contestat ca sa se afle in treaba fara sa participe este o mare manipulare.
Asa cum moderatoarea de la DIGI a mirosit de la distanta minciuna si nu a plecat dupa fenta, asa trebuie sa priceapa si "publicul spectator" ca in fruntea trebii sunt puși niște mincinoși si niste manipulatori.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat


Ionut

Un mare retailer se alătură campaniei pentru construcţia de autostrăzi pe 15 martie. Cei peste 800 de angajaţi întrerup activitatea timp de 15 minute

În data de 15 martie, de la ora 15.00, timp de 15 minute, toţi cei peste 800 de angajaţi din cele 73 de magazine din ţară ale retailerului scandinav JYSK România îşi vor întrerupe activitatea. ,,Existenţa autostrăzilor care să lege oraşe cheie ale ţării, precum şi ţara noastră de restul Europei, este o chestiune din ce în ce mai stringentă. Pentru un retailer, autostrăzile înseamnă un timp de livrare mai scurt, costuri de transport mai mici, un impact mai mic asupra mediului şi drumuri făcute în siguranţă. Atunci când toate regiunile ţării vor fi conectate prin autostrăzi, clienţii noştri îşi vor primi produsele mai repede, cu un cost de livrare mai mic. Credem că fiecare persoană care locuieşte în România este afectată, într-un fel sau altul, de faptul că nu avem autostrăzi, fie că pleacă în vacanţă cu maşina şi petrece pe drum mult mai multe ore decât este necesar, fie că aşteaptă un colet care trebuie livrat din alt capăt al ţării sau pur şi simplu plăteşte mai mult pe un produs, pentru că preţul de la raft reflectă şi preţul transportului", a declarat Alex Bratu, Country Manager JYSK România şi Bulgaria.

Adevarul

gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

perfidus

Demential. Sa vii la o dezbatere bou si sa pleci vaca.
Tonul sarcastic al reporterului e de nota 10:
"În partea de DN7 din Vâlcea, situația e alta. Dar tot nu se poate"
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

pasadia

Uiti ca la fel a fost povestea cu copacii ce cadeau peste firele CF 300, intre Brasov si Predeal? Atunci nici macar nu era problema de responsabilitate sau punere de acrod ca trebuie sa ii taie - se certau doar pe cine sa beneficieze de roade, adica cine devine proprietarul pe lemnul a vreo 600 de copaci ce ar fi trebuit taiati...

FRS

Campania #sieu - Romania vrea autostrazi are mai nou un imn:

https://www.youtube.com/watch?v=sgkqZ2MCF0c&feature=share

rota

Totusi noi cum protestam maine la ora 15?

#șîeu #romaniavreaautostrazi
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

Ionut

Închidem forumul 15 minute. Si fiecare membru se oprește din ce face la munca.

rota

Eu am sa flutur un steag cu "Bucovina vrea autostrazi" in P. Victoriei :) if anyone wanna join
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

nicolaem

trebuie sa fim vizibili cumva. altfel nu vom fi constienti de amploarea manifestului. colegii spuneau sa iesim pe balcon la firma.
eu o sa incerc sa stau cu masina pe avarii prin oras (Cluj).

NGC

Parca am de dat niste raspunsuri prin diferite topicuri, si sa mai pun paie pe foc pe ici pe colo. :p
O sa scriu abia zilele urmatoare, pentru ca sunteti foarte harnici si nu tin pasul cu voi cu cititul. Mai am de recuperat vreo 10 zile la fiecare din A1, A3 si A10. :D

JohannDB

#11623
........Sunt pilot de linie...... Ce să fac, pentru participare ?? Să opresc motoarele 15 minute ?? Care vei fi cu mine în avion ??.....
      "NGC" s-a "tras"...va scrie zilele următoare... Cu o motivare "pe bune"...
.........Sunt chirurg...... După "incizia de deschidere", iau pauză 15 minute...., și operația e pe cord ..... !!
.........Sunt "operator 112"......iau pauză 15 minute ....

gruiarew

Campanii de doi lei. Dacă ne-am face fiecare treaba și n-am mai aștepta pomană, până la urmă s-ar cerne și trântorii. Și când furnicuțele-și văd fiecare de treaba lor vor fi nevoite să pună pe unul să-i conducă, nu vor avea de unde alege trântori sau arzoi în speranța că o să le cadă și lor ceva firimituri, pe degeaba.

Hai cu minusurile.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis