News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 16 Guests are viewing this topic.

Skynick

Doamne cat ne-am uitat la pilele alea neterminate... a venit si ziua cand am trecut raul...

Dominik

Ce bine ca s-a deschis in sfarsit acest lot ! Bravo TS, multumim de filmari si poze baieti !  :cheers:
You're in Steelers Country

tom_sawyer

"Recepţia podului peste Someş a fost efectuată, totul este în regulă, se semnează procesul verbal de recepţie, după care se va deschide circulaţiei porţiunea de autostrada Gilău - Nădăşelu, considerata 'autostrada muzeu', care se valorifică. Aceasta este în condiţii foarte bune, fiind una dintre cele mai frumoase din România.

Pe Autostrada Transilvania se merge mai departe pe Nădăşelu - Mihăieşti, unde documentaţia pentru licitaţia de proiectare şi construcţie va fi în octombrie pusă pe SEAP, de la Mihăieşti la Suplacu de Barcău în octombrie - noiembrie, iar de la Suplacu la Borş - câştigătorii vor fi anunţaţi săptămâna viitoare. Speram că în primăvara să avem câştigătorii de la Nădăşelu până la Suplacu, pe cele două tronsoane, fiind o investiţie de aproape un miliard de euro, foarte mare", a spus Narcis Neaga.

agerpres.ro

Dominik

Sunt curios daca se vor anunta castigatorii saptamana viitoare pe Suplacu - Borş  :o
You're in Steelers Country

pentium10

daca deja stiu ca saptamana viitoare vor anunta castigatorul, puteau lejer sa faca si azi,
ce frumos ar fi fost sa anunte azi printr-o sincronizare de la Bucuresti spre Seap un anunti, si o declaratie la presa la cald direct de pe alianiament
Waze advocate, Google Developer Expert, In Mures

StefanCelMare

Chiar dacă e singurul proiect cu AM, și SF aproape gata, la cum a mers cu promisiunile de licitare partea asta de A3, avem tot dreptul să nu credem până vedem.
Din mai se tot promitea licitare.
Singurul lucru nou e Nădășelu - Mihăiești despre care nu se mai auzise nimic recent.

realfanady

Eu voi fi foarte multumit daca anunta castigatorii pe Suplac-Bors si scot la licitatie Nadaselu-Mihaiesti si Mihaiesti-Zimbor. Bineinteles inclusiv nodul Zimbor.

Iceman

Alexandruduma multumim pt protitudine... :cheers:.....Sper sa fi alaturi de API cu drona si la lucrtarile dintre Nadasel - Suplacu de Barcau ;) :)

Quest

Multumiri AlexDuma ptr frumoasele filmari aeriene. Travellingul circular e mereu spectaculos ! :cheers:

Ai dreptate Ionut "Sa vedem restul tronsoanelor de pe A3... vai cat mai avem de construit" :)
Common sense will get you far !

adiarc

Multumim pt filmari si poze....saptamana viitoare sper sa ajung si eu
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

AlexC

Quote from: StefanCelMare on September 28, 2018, 04:50:35 PM
Aleluia!
Pentru cei care sunt din Cluj sau folosesc A3, a fost o întârziere groaznică.
După 9 ani, mai bine ca niciodată!
Despre vulpe - nu e relevant, nefiind folosit lotul, posibil să fi intrat pe la oricare dintre capete.
Iar despre Straco, o să îndrăznesc eu să zic ceva încurajator.
Spre deosebire de Aktor pe A10, Straco are un lot mai ușor și mai scurt.
Și a atacat două din trei puncte grele - trecerea peste Arieș și trecerea peste E60 la Chețani.
Mai are devierea E60 la Luna de atacat.
Încă nu cred că e imposibil 2020, la dimensiunile lotului, dar e e clar că trebuie să accelereze treaba de la anul.
Din pacate Straco sunt praf.

Am trecut de 3 ori saptamana aceasta si pot sa va spun ca:
1 la trecerea peste DN la Chetani nu se intampla nimic de luni bune, si nici nu se intrevede nimic. Totul s-a blocat la pilotii forati. Cel putin juma' de an au de lucru, daca lucreaza... nu asa
2 la devierea din dreptul organizarii santierului s-au blocat de vreo 2 luni la pilotii forati. Nu au mai avansat cu pile, etc. Te intrebi de ce mama draq ul au inchis portiunea de DN si au facut buclele alea. Probabil ca cel putin 1 an o sa dureze pana o sa treaca DN peste autostrada la Hadareni.
3 acum vreau sa asfalteze devierea la C Turzii. Probabil ca 1 an o sa dureze pana o sa trecem pe DN peste autostrada.
4 la nodul Ludus te intrebi de ce au blocat o zi DN doar sa monteze niste grinzi branduite STRACO cu litere mici cu ceva vopsea in conditiile in care la nod este inca f f mult de lucru

Deci praf si pulbere. Sincer este de plans

zuma80

Am facut aceste poze acum 1 an si doua luni, pe 26 iulie 2017, cu tristete enorma vazand grinzile si pilele parasite.
Dupa un an sunt placut surprins (chiar socat) sa le vad puse la locul lor.
Felicitari tuturor!
Pentru A6!

prd.marius

La nodul Gilau, exista panouri antifonare pe latura dinspre case? Eu nu-mi dau seama din poze.

cristi5

#18073
Cineva a deschis Gilau-Nadasel pe OSM. Multumim! Maine apare si pe harta proiectelor.
https://www.openstreetmap.org/#map=14/46.7570/23.4099
(in curand si la alte niveluri de zoom)




Powered by API/PUM imgur uploader

danutzu_1069

Da, a scris un coleg de forum, mai pe la pranz... dupa ce s-a dat drumul...