Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

voicul

Cred ca realfanady se referea ca cei din santierul Strabag vor ramane fara munca si se pot muta la Straco (care nu e chiar asa aproape). Cu mai multi oameni, mai multa mobilizare.

Din pacate cu mai multi oameni, mai multi bani cu salariile, deci finalizarea lot Strabag nu rezolva problemele reale de la Straco.

alin_simeriaveche

realfanady a retinut ca lotul Deva Orastie a fost construit de Straco-Strabag. Desi numele firelor seamana, nu au acelasi patron/radacina. Este clar, este posibil daca nu se rezolva situatia, ca nici in 20 20 sa se termine.
@Ionut, nu stiu de ce am crezut ca acel nod din aproierea satului Hadareni este al celor de la Astaldi. E clar, trebuie sa asteptam mai mult.
Si eu speram ca prin minune sa merg de la Tg Mures la Simeria pe autostrada pana cel tarziu 20  21

flashu74

Cred că e o confuzie. Deva-Orăstie a fost de fapt Deva-Simeria(Strabag-execuție excelentă) și Simeria-Orăștie(de fapt până la ieșirea Geoagiu) (Straco-execuție modestă). Execuții separate așadar.

realfanady

Eu ma gandeam (si am verificat), ca pe lotul respectiv Ogra-Ungheni Straco e asociat cu Strabag, ceea ce presupune ca are totusi niste muncitori pe acolo. Muncitori care dupa terminarea lotului pot veni pe Campia-Chetani. Evident chestia asta nu rezolva restul problemelor, dar totusi poate sa fie un plus.

P.S.: @Ionut inteleg ca nu ai rabdare, inteleg ca e frustrant tot ceea ce se intampla prin CNAIR si etc., dar in ultimul timp mi s-a parut ca ai exagerat cu ironiile, si din ce in ce mai des folosesti un ton inadecvat fata de unii. Te inteleg in totalitate, ca nu putem explica la toti de 1000 ori lucrurile, dar sunt oameni noi, sau oameni care nu pot urmari zilnic forumul.

tigrel58

^
Despre Straco, sa tineti minte ca are o gramada de contracte in tara si nu are oameni pentru asta. Se chinuie pentru fiecare contract castigat sa rezolve faptul ca are capacitate, respectiv oameni.
Despre Ionut, userul sa stie ca este Monarch :lol:, dar nu ala de acum 3 ani, ca a invatat multe !!!

TibiV

El a invatat multe, dar cand vine un "junior" cu aceeasi intrebare la care a raspuns de 9999 de ori pana acum, te miri ca il apuca nervii ?!...

Basca d'alea "dar nu ar fi fost mai bine ca traseul sa fie prin X, nu prin Y ?"... Intrebare pusa inclusiv la proiecte in executie...
O fi el Monarch, dar nu as vrea sa facem schimb de locuri. ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

Straco e singur acolo, nu are nimic Strabag.

Vice33

#17452
La Gilău ce mai fac băietii harnici și dornici de finalizare grabnica...?


L.E. scuze pentru intrebarea stupidă.

Ionut

Întrebare stupidă. Ai filmare din drona de luni de la Gilău.

horatiu.cosma

Oamenii sunt obșinuiți cu un anumit debit de poze (nu neaparat pe thread-ul ăsta). Poate e bine să vedem și cum e să așteptăm 1-2 săptămâni pentru un update.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Cristi N

La Petricani se pregatesc sa faca racordul cu soseaua, au raschetat tot pana in buza asfaltului. Daca am vazut bine nu mai sunt nici bordurile, iar balizele sunt puse pe B1

Ionut

Aktor, azi, A3 la Bucuresti. Era ceva miscare, parca mai multa miscare decat de obicei. Se lucra la LEA! Filmarea mai incolo.

danutzu_1069


rocklee

Așteptăm. ...dar nu prea mult. ...Stau pe plaja și nu am ce vedea.    :o :D