News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A3 București-Borș

Started by Ionut, September 14, 2011, 08:14:47 AM

Previous topic - Next topic

4 Members and 19 Guests are viewing this topic.

NGC

Quote from: Ionut on November 15, 2017, 07:41:44 AM
Tabelul magic spune ca azi, 15.11.2017, trebuie sa se judece la CAB contestatia Trameco pentru lotul Tg Mures-Ungheni. :)

E trecut gresit in tabelul magic. Rugam autorul tabelului sa se autosesizeze. :D

Data de 15.11.2017 reprezinta de fapt termenul actual de evaluare a ofertelor.

Procesul TRAMECO la CAB este suspendat din 19.10.2017.

Ionut

Wait, what? :o
Deci avem evaluarea ofertelor inchisa, corect? Ca avem castigator desemnat.

Si contestatia Trameco? Cum adica procesul e suspendat din 19.10?
Nu mai inteleg nimic. :lol:

NGC

^^^

QuoteSolutia pe scurt: În temeiul art. 411 alin.1 pct.2 din Cpc, suspendă judecata. Cu recurs pe toată durata suspendării judecăţii. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 19.10.2017.

La licitatia asta ne-am intors de mai multe ori din etapa evaluarii financiare in etapa evaluarii tehnice. ;)

Ionut

Asta stiu. :)
Deci evaluarea este finalizata, avem castigator oficial desemnat. Corect?

Si eu ce trec la termen si la stadiu licitatie? :) Ar trebui "castigator desemnat" si sa explic ca asteptam contestatii. Termenul ar fi data la care se depune instiintarea prealabila pentru contestatii. Corect?

NGC


NGC

Avem prima AC pentru lotul STRACO.

15.11.2017: "Lotul 3: Cheţani – Câmpia Turzii, km 21+500 - km 36+100 din investiţia "Autostrada Braşov - Târgu Mureş – Cluj – Oradea, Secţiunea 2A: Ogra – Câmpia Turzii, Lot 3: Cheţani – Câmpia Turzii, km 21+500 - km 37+191""



laszlo.robert

#14706
Practic lipsesc 1091 m lui Straco .Strabag cind termina spre west se muta spte est.Intrebarea este poate sa foloseasca aceasi orgaizare de santier.-Daca tin minte acest lot este fidic rosu si are is AC.

alexV

Adica Straco au AC pe ~15km. Lipseste AC pe ultimul km, acolo unde se uneste cu autostrada Bechtel - zona Campia Turzii, inclusiv pod peste Aries. Am inteles bine?

Si AC e doar pe culoarul initial, sau aici e Fidic Rosu si nu mai trebuie proiectare ce ar genera expr. suplimentare?

rekul

Autorizatia se da in baza proiectului. Lipsa celor 1 km si ceva din AC sa fie din cauza problemei celor cativa metri lipsa din contractul Bechtel?

Ionut

Quote from: NGC on November 15, 2017, 01:45:33 PM
Ceva de genul ala.

Poti sa imi spui exact data cand limita pentru depunerea instiintarii prealabile in vederea contestarii?

horatiu.cosma

^^
Acei câțiva metri lipsă la limita dintre loturile Bechtel și Straco sunt doar câtiva metri (vreo 40), nu 1 kilometru și ceva  :D. Acei 40 de metri nu fac parte din contractul Straco, deci nu se poate discuta despre AC pe ei. Așa cum a intuit alexV, se autorizează culoarul expropriat inițial, mai puțin un kilometru al autostrăzii în capătul lotului spre C.Turzii, unde există niște exproprieri nerealizate.

laszlo.robert

Alex:Fidic rosu este Tg.Mures-Ogra(de acea Tg.Mures-Ungheni avea AC chiar daca constructorul nu era desemnat).Ogra-Cimpia Turzii fidic galben

Ionut

^ Mai simplu. FIDIC Galben este pe Campia Turzii-Tg Mures, cu exceptia loturilor Strabag unde avem Rosu (Ogra-Aeroport Tg Mures/Ungheni si Aeroport Tg Mures/Ungheni-Tg Mures, drum de legatura/DN15).

voicul

Zic ca important era AC pentru nod, ca poate in 2020 sa se circule TGM-Chetani.

Deja presimt ca va iesi "show si caterinca" cu cei 40 de m. Totusi, cred (sper si doresc adica), ca vor fi terminati inainte PISI.  :)

rekul

Sa ii faca in regie proprie daca ii complicat sa ii bage in contractul lui Straco.  :)