[B] Magistrala M7 Bragadiru-Voluntari

Started by Ionut, November 09, 2011, 06:51:53 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sab

Acum se face Studiul de Fezabilitate.
Teoretic el va spune dacă aceasta magistrala se justifica,care sa fie traseul câte statii sa aibă și unde sa fie amplasate.
Din ce am văzut la M4, cel care intocmeste studiul va propune un proiect care in opinia lui este cea mai buna varianta.
După aceea beneficiarul va alege. La M4 am văzut ca a ales ce a vrut, nu ceea ce a propus consultantul.
Detaliile astea,cate stații, unde sunt, cum se numesc sunt undeva in viitor fata de momentul de azi. Acum sunt doar o propunere pur teoretica. SF-ul va spune dacă se justifica sau nu.
Va ambalați degeaba pentru un desen care nu are mai multa valoare decât o propunere.
Traseul este cam bătut în cuie nu este ca la M4, sa optam între mai multe trasee. Asta dacă studiului vine cu vreo varianta revoluționară.

BIGRED1984

Hai ca asta e cea mai tare , chiar atat de penibili sunt incat n-au observat ca mai exista deja statia Tudor Vladimirescu pe M5, foarte reala?
Asta e ca in comunism cand vroiau sa existe si statia Muncii si Piata Muncii ... sa se stie ca se munceste. 

sab

Se va redenumi una, nu este asa o tragedie. Eu nu am înțeles la momentul respectiv ce cauta statia Vladimirescu în Dr Taberei.

misiekwas

Nici eu n-am înțeles, chiar dacă folosesc stația respectiva. Pentru toți în zona rămâne DT34 punct de reper. Dar pe M5 sunt mai multe hibe privind denumirii de stații. De exemplu Constantin Brâncuși și Valea Ialomiței.