News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Spațiile de servicii pe drumurile din România

Started by Ionut, October 20, 2016, 07:17:39 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pasadia

Nu.

Am trecut in dimineata asta pe acolo, nu e nici o urma de activitate la acele spatii de servicii.

Ionut


adiarc

Spatiul de Servicii si in acelasi timp Centru de Intretinere si Cooordonare de la Pianu de Jos,A1

Comentariile sunt de prisos,iar mirosul imposibil de descris in cuvinte...totusi e bine ca avem ca administrator compania de taiat frunza la infrastructura









in plus din 5 chiuvete,doar la una functiona bateria...la celelalte,fie nu curgea apa ,fie atarnau....nici un feon de uscat nu functiona ( la cum aratau nici nu le-as fii folosit,fiind pepiniera de bacterii),dar le-am testat......

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

alecu26

Acolo, daca inca nu e facuta receptia finala, poate fi chemat constructorul sa repare. Din ce vad e problema de executie. Sau si de intretinere...pe parcursul celor 4-5 ani.
Drumurile noastre POATE;

Allex

Pai garantia nu pica daca un produs nu este utilizat corespunzator?
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

alecu26

Degradarea aia a peretilor nu as zice ca e neaparat folosire necorespunzatoare. Nu e nici macar lipsa de mentenanta.
Drumurile noastre POATE;

TibiV

Mizeria aia din partea de jos a peretilor are o singura explicatie: hidroizolarea defectuoasa a fundatiilor cladirii.
(Ca doar nu au construit spatiul de servicii intr-o mlastina...)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

HVMihnea

Confirm 100% dezastrul de acolo. Eu am inca impresia ca acea baie a fost adusa SH la noi, mi se pare aproape imposibil sa se degradeze in halul ala. Bonus, la mine a sarit si o gasca de caini ultima data cand am iesit de acolo.

__dir

Nu poti intretine acele spatii fara bani, punct.

De ce nu se poate face ca in vest (Ungaria/Austria) contra cost? Eu unul as plati si un 1/2Lei. Nici privatii nu sunt mai ok, la OMV in ultimul timp pute, e clar ca cineva nu face constant curatenie. 

adiarc

Pai in bugetul pe 2018,bugetul pentru intretinere a scazut la jumatate.....asta va avea efecte dramatice pentru urmatorii ani.....de ex in cazul DN si autostrazilor,unde,in loc sa frezam si sa reasternem asfalt pe portiuni mari,umplem gropile cu mixtura la rece....ceea ce inseamna ca ele se vor umple de gropi si va fii afectata toata stuctura drumului 
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

prd.marius

In primul rand, felicitari Daniel pentru poze.  :D
Am o intrebare. Care e diferenta intre parcare de scurta durata si lunga durata? Avem ambele tipuri de parcari in Ro?
Intreb pentru ca mie toate parcarile de pe autostrazile de la noi mi se par la fel.
Scuze daca nu am pus intrebarea unde nu trebuie, dar am vazut poza lui Daniel legata de parcare.

voicul

Nu stiu sa fie in RO parcari de scurta durata.

E din observatie nu din caietul de sarcini pentru autostrazi:
Scurta durata: ai un WC si parcare pentru masini mici (poate si tiruri)
La cele de lunga durata ai benzinarie - restaurant - loc pentru tiruri - motel poate (in afara asta).

prd.marius

Asa ma gandeam si eu, insa m-am gandit sa intreb expertii. :)
Numai ca la noi benzinarie, inseamna container.
Nu stiu daca este vreo discutie pe forum despre asta, dar mi se pare jenant ce tip de benzinarii sunt in RO, in unele parcari.

Allex

Sunt 3 tipuri de parcare din cate stiu eu pe autostrazi. De scurta durata -tip 1- avem aici, tip 2 avem aici si tip 3 avem aici. Corectati-ma daca gresesc. Era si un normativ pe undeva postat cu parcarile de tip 1,2 si 3.

Ar mai fi parcarile de pe A1 Bucuresti - Pitesti care au fost construite demult si nu se incadreaza in niciuna dintre categoriile de mai sus.
"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

Ionut

Quote from: Ionut on April 05, 2018, 06:02:39 PM
Astazi i-am dat in judecata. :)

Si instanta a stabilit primul termen de judecata, pe fond, 20.06.2018 - Link dosar.