DJ: Drumuri Județene

Started by Ionut, October 10, 2011, 06:21:12 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

nenea_hartia

^ Foarte frumos arată, mulţumesc mult pentru poze. Ultima dată când am circulat pe acolo (vreo 4 ani) îţi rupeai maşina.

adsailton92

Salut,
@ciprebbe-Multumesc de aprecieri :), de loc sunt din Blaj, asa ca acest drum i-l cunosc foarte bine. Ai perfecta dreptate referitor la acest drum.
@mariansb-Ai ceva informatii referitor la DJ106, dar de data asta de la Agnita la Sighisoara?
Multumesc pentru raspuns.

mariansb

#77












in stanga,spre DJ 106S
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

#78
@nenea:Cu placere!Da un semn daca vii prin acea zona!
@adsailton:O sa ti dau maine un raspuns;eu nu am fost de ceva timp de la Agnita la Sighisoara,dar voi intreba pe cineva;voi merge vara asta si o sa vin cu poze
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

iuli

Imi plac cum modernizeaza DJ-urile. Incep sa arate a drumuri din vest tot mai mult.
Am fost anul trecut pe 655 (Horezu-Novaci) si e superb!!!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

mariansb

adsailton,am intrebat de starea drumului Agnita-Sighisoara,o persoana care a fost recent
Mi a spus ca e acceptabil,alternand bucatile bune ,cu cele  pe care prezinta denivelari,ceva gropi,dar evitabile,mai ales ziua
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

iuli

Lipova - Siria DN7-DJ708B

DJ708B in curs de reabilitare de catre Confort SA.
Podul peste Mures din Lipova proaspat reasfaltat.


Harta: http://g.co/maps/r33st
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Multumim iuli! Vezi ca am facut un thread special, te astept cu sugestii! :cheers:

valexandru

Quote from: iuli on May 04, 2012, 11:13:27 AM
Imi plac cum modernizeaza DJ-urile. Incep sa arate a drumuri din vest tot mai mult.
Am fost anul trecut pe 655 (Horezu-Novaci) si e superb!!!

1.Exact asa s-a intamplat si cu drumul Dolhasca-Pascani vezi aici
2.Ai fost pe aici prin Valcea?
"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

iuli

Am fost prin toamna cand am facut Transalpina. Prin partea subcarpatica nu am mai fost niciodata si am ramas impresionat cat e de frumos. Prin Rm. Valcea nu am mai fost de multisor insa.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

mariansb

#85
Ieri am fost prin Marginimea Sibiului,intr-o mica excursie.Voi pune cateva poze aici,restul in alta parte.
Am intrat din DN1,imediat dupa MIercurea,pe DJ 106G ,catre Dobarca ,iar de acolo spre Poiana Sibiului.
DIn Dobarca drumul nu e asfaltat(apr.5-6 km),fiind pietruit,dar se poate parcurge de orice masini,in afara de cele sport sau cu garda f. joasa,gen peugeot 206,auris etc
Drumul e in urcare de la apr 350 m la 900 m altidudine si e f pitoresc







"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

valexandru

"O conştiinţă împăcată nu ţine seama de minciunile zvonului"
Click aici pt informatii la zi despre autostrazi
Principiul romanesc: "Facem azi ca sa avem ce strica maine"

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

intre Dobarca si Poiana Sibiului
pe acest drum au avut loc si probe in raliul Sibiului









"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb











jos,in centru-Dobarca,in stanga-Miercurea,in dreapta-Apoldu




"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell