News:

Video 21.06 Autostrada A1 Pitești-Curtea de Argeș.

Main Menu

DJ: Drumuri Județene

Started by Ionut, October 10, 2011, 06:21:12 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alecu26

eu am zis ca voi face odata toate acele drumuri care fac legatura intre valea lui Tarnava Mica si valea lui Tarnava Mare.

Cred ca, chiar am fost odata pe drumul indicat de tine..dar nu stiu sigur..ca acolo sunt mai multe judetene cvasi paralele.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

adiarc

ma gandeam sa merg din nou pe acest drum , pe care n-am mai fost de f.mult....dar m-am razgandit

http://www.digi24.ro/Stiri/Regional/Digi24+Oradea/Stiri/Drum+de+cosmar+spre+Stana+de+Vale
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

s-au reluat lucrarile in localit.Mica ( MS ) , de DJ intre Tarnaveni si Tg.Mures
se lucreaza la cofrajul din fier-beton pt zidul de sprijin



"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

doryan93

Drumul Judeţean 172 E, Herina-Lechinţa a fost recepţionat.





Sursa 1 CN Sursa 2 OB BN

radutm

^^
Frumoase poze. Vad ca in Bistrita-Nasaud sunt o puzderie de drumuri judetene, ceea ce este foarte bine! In alte judete sunt mai putine, fiecare in functie de cat a reusit sa influenteze politic si sa ridice diverse drumuri intra-comunale la rang de judetene. Concluzia mea e ca sistemul de clasificarea a drumurilor e desuet. In realitate comunele/orasele abia daca reusesc sa se ocupe de drumurile din intravilan, daramite de actuale drumuri clasificate drept "comunale"...iar pe alocuri, nu au niciun interes sa le intretina. Poate ca ar trebui regandite putin si, in anumite conditii, sa fie trecute in marea lor majoritate in administrarea consiliilor judetene care au bugete mai mari si dreptul sa opereze pe teritoriul mai multor unitati administrative.
cont inchis

Tavi

Rugaminte dragi colegi: drumul 710 (Pucioasa/DB catre Breaza/PH) este practicabil? Multumesc anticipat.

adiarc

cateva poze cu lucrarile ce par a fii largirea la 2+2 a DJ Navodari ( poate si mai departe ca n-am fost ) si Mamaia Nord

















se lucra , dar slabut...parca si muncitori erau cu gandul la concediu
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

pe DJ Tarnaveni , Seuca , Mica , Ungheni., Tg Mures au finalizat zidul de sprijin si probabil vor da drumul la circulatie in viitorul apropiat ( in localitatea Mica )
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

radutm

QuoteCincisprezece drumuri judetene intra in reparatii. 30 la suta din bani ii pune CJ Timis
...........
,,Am aprobat 15 lucrări de drumuri judeţene, cu solicitarea către Bucureşti – 30 la sută ni-l asumăm noi, 70 la sută să ni se dea de la Bucureşti. Unele dintre ele sunt în lucru, altele urmează să fie licitate", spune Titu Bojin.

Printre aceste drumuri se numără Săcălaz – Sânmihaiu Român, Moşniţa Veche – Bucovăţ, Deta-Opatiţa-Birda, Balinţ-Nevrincea-Susani, Banloc-Partoş, Dobreşti-Ohaba, Otveşti-Berini, Tormac-Şipet (aici se şi lucrează), Lugoj-Ezeriş-Valea Lungă.
.........
Sursa: tion.ro
cont inchis

MNU

Aproape toate (daca nu chiar toate) sunt drumuri pietruite. Presedintele CJT spune numai "reparatii"... nu asfaltare. Sper ca e numai o exprimare ambigua...

udar

#445
Primele 2 sunt cele mai asteptate de care mine :).......
Acum o luna am facut pentru prima data Sanmihai-Sacalaz si am crezut ca las acolo masina...
Iar Bucovat -Mosnita il fac des practic pentru mine este o cantura pentru Timisoara

radutm

Un proiect antic si de demult era constructia unui fel de inel ocolitor al Timisoarei prin comunele periurbane. Sacalaz – Sanmihai si Mosnita – Bucovat fac parte din acel proiect. Din pacate nu am mai auzit vreo intentie serioasa de a fi pus in practica, desi ar fi multe avantaje iar costurile nu ar fi chiar atat de mari...
cont inchis

asztalos

Buna seara stimati colegi. Astazi am parcurs Drumul judetean 135, portiunea Targu Mures - Miercurea Nirajului - Sarateni (Sovata). Mi-au sfatuit niste amici sa incerc acest drum recent asfaltat (ma refer la portiunea Magherani - Sarateni). Pot sa va spun ca am ramas cu o impresie foarte placuta : niste peisaje cu vedere spre Sovata splendide! Am facut doar doua poze, maine o sa mai trec pe acolo si incerc sa fac un videoclip. Sunt doar doua portiuni nesemnificative (cate 500 de metri) neasfaltate, in rest, tot drumul se afla intr-o stare buna/exceptionala. Astept sa se asfalteze si cele doua portiuni "cu probleme". Finantarea pentru portiunea dintre Magherani - Sarateni se realizeaza din fonduri europene. Exista si indicator pe marginea drumului in acest sens. Drumul spre Sovata mi s-a facut mai scurt cu fix 12 km...


asztalos

Asa cum v-am promis, am facut astazi un videoclip in privinta DJ135 dintre Targu Mures si Sarateni (DN13A - Sovata).
https://www.youtube.com/watch?v=eAUYozAmOUg&feature=youtu.be

Tavi

#449
Am utilizat in acest w/e DJ 710 (Breaza - Pucioasa si retur). Situatia este asa:
1. jud. PH: asfalt denivelat, gaurit dar peticit proaspat, drum ingustat cu multe lucrari de apa daca am vazut bine. Dar totusi asfalt. Si cum nu te grabesti pentru ca peisajul este pitoresc se poate accepta. Dar e loc de mai bine.
2. jud. DB: de la limita judetului Dambovita dispare asfaltul pe vreo 3 Km. Nu se poate circula decat cu viteza 1-a. Ce sa va zic ... o mizerie. Pe zone intregi intre Bezdead si Pucioasa sunt aluecari de teren cu asfalt valurit grosolan si nesemnalizat macar. Nu ca s-ar apuca cineva de ceva lucrari de consolidare. Recomand doar amatorilor de off-road.  Rusine autoritatilor (i)responsabile din acest judet!

Cod galben in PH, rosu in DB!