3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură

Started by Ionut, February 02, 2016, 02:47:51 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Senerslav

Salutare, de unde as putea face rost de declaratie 230 pe care sa o pot scoate la xerox, deoarece suntem mai multi doritori!

ciprebbe

Ne ocupam imediat si vom posta. Multumim anticipat.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Gata, făcut, vedeți aici primul mesaj din acest thread. Aveți acolo forumularul pre-completat cu datele noastre pentru anul 2021. Data limită este 25 mai, la fel ca anul trecut.

Dacă aveți întrebări sau nelămuriri, scrieți aici pe thread. Mulțumim tuturor pentru susținere!

Senerslav


icristian

Am uploadat documentul, keep up the good work API.

Ionut


maddoka

Salut, am nevoie de o confirmare. Am avut venituri salariale si alte venituri, chiar daca am redirectionat deja prin declaratia unica, asta se aplica doar impozitului pentru alte venituri si tot trebuie depus separat si formularul 230 pentru redirectionarea impozitului din salariu, corect? Multumesc anticipat.

Ionut

Prin declarația unică direcționezi veniturile de pe PFA/chirii/dobânzi și ce ai avut tu acolo. Declarația 230 este STRICT pentru veniturile din SALARII și/sau PENSII.

Deci dacă NU ai depus declarația 230 până acum, merge să depui acum. :)

Ionut

Mai sunt doar câteva zile până pe 25 mai, termenul limită pentru depunerea declarației 230 pentru 3,5%. Ajutați-ne, e gratis, ați plătit deja banii ăștia la stat. :D Mulțumim! :cheers:

IonutP

Salutare,

Am depus declarația unica și am redirecționat 3,5% din impozitul pe venit către API.

Ionut

Mulțumim! Și mulțumim tuturor care ne-au ajutat (și) în campania asta! :cheers:

Earthchild

Salut, am depus 230 prin spv ca si anul trecut, a functionat.

Ionut


Xed

Gata si eu. Am depus acum dar pt data viitoare musai sa imi fac cont pe SPV. :D

Ionut

Da, se merită să aveți cont pe SPV. Nu doar pentru D230, ci și pentru chestii personale, poate aveți nevoie de certificate fiscale sau tot felul de declarații. Vă mai luați un card de credit... ceva. Vă faceți când aveți timp contul și apoi vă scutește de o groază de drumuri la ANAF.

Nici nu mai zic că dacă aveți PFA sau aveți obligațiuni/acțiuni, chirii etc, e absolut stupid să depuneți DU altfel decât online.