3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură

Started by Ionut, February 02, 2016, 02:47:51 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Earthchild

#210
Quote from: Horațiu 87 on April 18, 2021, 04:44:25 PM
A reusit cineva anul acesta sa depuna declaratia 230 pe site-ul ANAF-ului ?? Eu gasesc doar formularul D200.

Te autentifici in https://formularespv-pf.anaf.ro.



LE: am depus-o eu azi

Manodragon


caveman

Eu n-am gasit cum sa redirectionez direct din declaratia unica (212) pe care tocmai am depus-o, dar in schimb am descarcat, completat si semnat digital declaratia de pe prima paigina si am urcat-o prin e-guvernare, unde aparent documentul e valid si am primit recipisa. Sa fie intr-un ceas bun!
In Olanda un pasaj sub autostrada se construieste intr-un weekend. Noua cat ne-ar lua si cat ar costa?

Xenos

Există undeva un link actualizat cu declarația precompletată pentru 2021? Aș depune-o și eu :)

Ionut

Pe prima pagina ai declaratia precompletata. :)
Mulțumim!

Allex

"Asta-i ţara tuturor imposibilităţilor"

DN2 - E85 | Monitorizare A7 Autostrada Moldova

IonutP

Salut,

Am depus declarația unica și am redirecționat 3,5% din impozit către API.


Ionut

Am depus si eu. :)
Si D230 (salariu) si Declaratia Unica (PFA).

Multumiri tuturor celor care ne-au ajutat!

podariudan


Telvanni

Am depus si eu. Multumesc pentru tot ce faceti!

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Xenos

Eu sunt probabil antitehnic, dar am încercat să descarc - de pe prima pagină nu merge, îmi dă mesaj de eroare. Din linkul de precompletare am luat pdf, am completat cu datele mele, printat si semnat, dar la incarcare in sistemul anaf imi da eroare ca nu e pdf din acela care poate fi citit etc.
Dacă cineva are un remediu de ultimă oră, rămân recunoscător, chiar voiam să rezolv chestiunea asta.

ciprebbe

Merge perfect de pe prima pagina.
Trebuie descarcat fisierul pe calculator. Daca se deschide automat si apare eroarea sus in dr exista butonul de download. Se descarca de acolo, inchizi fereastra si mergi unde e descarcat. trebuie deschis cu Adobe reader si apare formularul precompletat. Nume, prenume CNP si dai save, apoi validare incarcare prin anaf.
Succes.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Telvanni

Vreau sa directionez catre Asociatie cei 3.5%, se mai poate?
Unde gasesc declaratia gata completata cu datele Asociatiei?
Multumesc!

Ionut

Da, se poate. Nu am pre-completat-o deocamdată, aș vrea să văd dacă nu cumva fac modificări ăștia de la ANAF. Se poate depune oricum, dacă ai mai depus, și știi procedura sau ai acces la portalul ANAF.