News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Ionut

L-ati auzit pe Ionita cum zicea ca la prima licitatie pentru pasarele nu s-a prezentat nimeni? Cica "vedeti cu ce ne confruntam?" - ati auzit? Pai daca tu nu faci licitatia cum trebuie, nu ai buget suficient, ai documentatie de licitatie PRAF, te astepti sa iti vina la licitatie firme?!? De vina sunt firmele care nu vor sa ia banii! Ei vor sa le dea bani si firmele nu vor. Asa ceva... n-ai vazut! Faceti cum trebuie licitatiile, dati bugete estimate suficient de mari!

panzer

Mie esential mi s-a parut cum se fereste Ionita si Sova de obiectivul cameri de filmat. Nu mai au putere nici sa minta.

Restul le cam stiam sau banuiam. Ca mixtura asfaltica e "pasta de dinti" vedem in fiecare zi. Sper ca reporterul ProTv sa nu fie lovit de vreun proces ca a "vandalizat" o lucrare a CNAIR lund pumnul ala de mixtura.

bmwdriver69

Video si Poze Autostrazi Romania categorizate pe tronsoane: filmariautostrazi

voicul

Gropile de pe DNCB arat Klar ca nu e gresie ca pe A10!

Gandesc ca d'asta i'au dat drumu!

perfidus

Foarte tare pentru a evalua gradul de habarnism si minciunile turnate de sefii CNAIR politicienilor: Cuc era convins ca pe A1-DN1 avem strat de uzura. Nici reporterului ProTV nu-i venea sa creada cand i-a spus Ionut ca nu-i pus inca.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

Ionut

M-am chinuit un pic cu Paul Angelescu să îi explic cum e cu stratul de uzura. Pur si simplu nu ii venea sa creada mai ales că Cuc insista ca e pus. :)

GDPR

Noroc cu tronsonul ala de proba, ca asa s-a prins si reporterul cum arata stratul de uzura. Iar Cuc e chiar mai praf decat credeam. Si il cotam foarte jos.

carutasul

Mai erau o tonă de chestii de spus :) dar vreau să zic că mi s-a părut foarte evident pentru oricine vede emisiunea cât de praf sunt cei de la CNAIR , ceea ce e un mare câștig din punct de vedere al informării, pentru că ei o să servească mereu placa aia cu "firmele nu sunt serioase" ...

adi

poate este un prim pas sa inteleaga lumea despre ce este vorba cu aceasta infrastructura. Oricum felicitari Ionut, cutter si Protv pt emisiune.

panzer

Dupa precendentul Sova nu credeam sa vina un mistru si mai praf. Acum avem un nou Sova. Nu are nici o legatura cu nimic. Nici macar politician nu e.

Deci? Cand ii picketam?  :lol:

dr4qul4

breteaua DN5-DNCB (sens Bucuresti->Centura)
(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

La fund am gasit si o surpriza de vreo 15 cm adancime!
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

Dominik

Zici ca e din Vietnam poza...prin orezarie  >:(
You're in Steelers Country

dr4qul4

inca 2 de pe DN5, intre centura si Bucuresti (erau si 3 muncitori pe acolo care se faceau ca lucreaza). Nu sunt de pe centura, dar e aceeasi orezarie
(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

Earthchild

#1813
Venetia orientului... :zen:

ghrt

E aşa acolo de ani buni. Probabil ţine de canalizare deci de Apa Nova.
Cont (aproape) inactiv.