News:

Unboxing Coradia Stream în depoul Alstom!
API admisă în structura partenerială pentru dezbaterile pe Politica de Coeziune post-2027!

Main Menu

[B] Magistrala M5 Drumul Taberei-Pantelimon

Started by Ionut, September 22, 2011, 02:29:08 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Ionut

Estimarea mea e august, cel mai devreme, pentru inaugurare. @Cei care se pricep: estimez corect?

dr4qul4

Nu ma pricep, dar estimez ca se va pune in functiune inainte de alegeri. Oricum nu e graba, vara traficul este decent, iar vara asta va fi lejer. Asa ca esti optimist cu August. Mai degraba sfarsit de Septembrie, sau chir Octombrie.
Mai bine s-ar ocupa de licitatia pentru trenuri.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

paullie

Doua poze de la Piata Drumul Taberei. In intersectie lânga intrarea in parc in sfârsit au reusit sa ridice bolovanii si sa astupe un sant.




La Tip Top insa groapa asta le da de furca de vreo doua saptamâni mai bine chiar.


paullie

Pe cei care cred ca vesnicia s-a nascut la sat ii invit sa priveasca pozele de mai jos si sa le compare cu cele doua de mai sus de acum cinci zile.






paullie

Am avut un soc acum 1,5 ore, VertaTel inca era la munca langa TipTop (locatia este cea din poza de mai sus)


carutasul

fără să fiu cârcotaș, că vestea mă bucură, impresia mea e că circulația a fost mai fluentă pe durata lucrărilor decât înainte :) Poate caută niște soluții bazate pe experiența asta....

paullie

In sfarsit dupa nspe luni se intrezareste devierea liniei de tramvai. Greu, prea greu.




La Tip Top VertaTel a reusit sa astupe vechea groapa dar..... a facut una de 3 ori mai mare. Cea de langa le-a luat 3 spatamâni, asta de 3 ori mai mare sa le ia 9 saptamâni?




Mak110

Dar tevile alea f mari in diametru la ce folosesc?

paullie

Pai nici nu sunt tevi. Din ce stiu eu sunt un fel de Copex pentru cabluri. Teava mare a fost in partea celalalta, prima poza cu liniile de tramvai. Si acolo au stat vreo 3 saptamâni ca sa monteze un cot pe teava de termoficare (sau poate apa). Atât trebuia UN COT restul era facut.

Mak110

Am vazut pe partea pietei pe acelea de diametru f.mare.La ele ma refeream.

oc7avian

Dacă te referi la tuburile de Pafsin pozate aici (http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=34.msg280648#msg280648), am înțeles din thread că sunt pentru canalizare.


paullie

#2053
Astazi pe la 5PM am reusit sa fac o plimbare fix inainte de ploaie. Si ce sa vezi la Piata Moghioros? Soc si groaza vineri la ora 17 se turna beton pe unde va fi deviata linia de tramvai





Si inca doua poze de ieri, prima o ditamai foreza la Tip Top, azi terminase, o "parcasera"  si intindeau niste piatra.





A doua poza pe partea cu parcul, fix in gura de metrou de vreo doua saptamâni, mai bine chiar, se chinuesc sa foreze ceva. Un put de apa din spusele cuiva de acolo.