Devino Patreon pentru Asociația Pro Infrastructură

Started by alexV, December 09, 2022, 10:04:32 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alexV

Avem ceva mai nord-atlantic daca nu va place banca unde ne tinem banii :D  Patreon.

Sustineti-ne acum si prin Patreon. Va multumim pentru donatiile prin orice mijloc.
In urmatoarele zile vom anunta Patreon-ul prin diferite canale social media. Acceptam sugestii din partea voastra despre ce sa oferim prin aceasta platforma. De exemplu acces cu 24h mai repede la continutul video si la postarile noastre. Sau patreonii pot avea o voce despre viitoarele subiecte abordate. Sau o vesta reflectorizanta, de ce nu.

Inca o data va multumim pentru implicare.
Alexandru C.
vice al API

CapitanulPtk

Buna ideea, cred ca sunt primul "Patron" :) Multumim pentru toata munca depusa  :gj:

Hercule35

Ce patron, domnule ?
Acum putin timp ai spus ca forumul asta nu e o democratie, e dictatura.
Patronii nu isi au locul in dictaturi.

Ionut


Hercule35

Cetatean ascultator.
E mai buna dictatura decat anarhie.

IonutP

Vesta cu API ar fi super tare! Acum sunt și eu patron la API!

Ionut

Cu vestele chiar nu e o problemă, se rezolvă. Nu știam că mergi pe șantiere. Ne auzim să vedem cum "te rezolvăm". :lol:

Mulțumim pentru susținere primilor doi patroni! :D

alexV

Mai, in numele asociatiei, va multumesc pentru sustinerea voastra, prin orice mijloc. Sunt unii voluntari cu care colaboram excelent si care doresc sa ramana anonimi desi nu e greu sa-i ghiciti, si care isi dedica zile intregi si multi litrii de benzina sa ajunge in toate colurile tarii. Ca sa avem video cursive cu loturi intregi de santiere. Noi, asociatia, ne dorim tare mult sa pastram aceste colaborari si pe viitor, si sa ajungem si pe santiere de cale ferata de prin Cuca Macaii, cu access dicifi chiar si pentru drone.

O alt activitate la anul e ca ne dorim sa fim in cat mai multe comitete de monitorizare a cheltuirii banilor europeni. PNRR, POT, etc. Ne-am depus dosarul, in unele ne-au acceptat, in altele am reclamat si la Comisia Europeana respingerea noastra. Voluntariatul nu mai e destul, trebuie delegati API trimisi fizic la acele sedinte.

@Hercule35, forumul a fost dintotdeauna al lui Ionut. Un mijloc de dezbatere pt noi toti, dar vorba aia, parola e doar la Ionut ;)


Hercule35

Cred ca imi voi directiona cei 2% de acum incolo catre API, asta da.

Ionut

Am lansat oficial. :D
Cu roșu v-am evidențiat primele beneficii exclusive ale noilor patroni. :)

API pe Facebook

Susțineți-ne acum și prin Patreon: patreon.com/ProInfrastructura.

Asociația Pro Infrastructură funcționează în primul rând pe baza donațiilor voastre, prin orice mijloace. Mulțumim tuturor susținătorilor! Platforma Patreon este încă o metodă prin care puteți dona, mai comodă poate pentru unii dintre voi.

Pe noua platformă vom oferi conținut video exclusiv și toate filmările aeriene de acum înainte vor fi disponibile cu 24h mai devreme aici, abia apoi vor fi făcute publice. În plus, avem în lucru clipurile timelapse unice în peisajul autohton. Cu timpul, vom pregăti și noi surprize doar pentru "patreoni".

Cu banii strânși, în 2023 dorim să extindem monitorizarea video a șantierelor și la loturile de cale ferată care sunt mai greu accesibile și care nu "produc" multe vizualizări, deci nu sunt atractive pentru cei mai mulți "droniști" care filmează (aproape) exclusiv pe rutier.

O altă activitate a API, poate chiar mai importantă, este participarea în comitetele de monitorizare ale PNRR și POT, cât și la ședințele de progres în CNAIR, CFR și Metrorex dar și pe proiectele locale derulate de primării. Munca din spate, care nu se vede pe Facebook sau la TV, este absolut esențială și consumă foarte multe resurse, în special umane (timp, efort, deplasări).

Nu în ultimul rând, dorim să ne implicăm și în faza de proiectare a infrastructurii fiindcă o parte din problemele de care ne plângem cu toții pot fi corect rezolvate (doar) în această etapă, dacă există transparență.

Simplu spus, vom face în continuare ce știm mai bine: să fim cu ochii pe autorități, antreprenori și proiectanți în toate etapele planificării și construirii infrastructurii de transport, să reprezentăm interesele cetățenilor și să relatăm obiectiv faptele.

Vă mulțumim că ne urmăriți și ne susțineți!

📷 Captură video: Autostrada A0 Sud lot 3, prima filmare din dronă care va fi disponibilă mai întâi pe Patreon, astăzi 12.12.2022.

Ionut

Gata, @CapitanulPtk și @IonutP aveți pe Patreon filmarea de sâmbătă de pe A0Sud lot 3, Aktor. Exclusiv 24h pentru patronii API. :)

Evident, mâine va fi disponibilă pentru toată lumea pe canalul nostru de YouTube.

Cine vrea să ne sustină pe Patreon e binevenit. Puteți dona oricât, chiar și un dolar. Se adună. Mulțumim!


nedcatalin

Clipul cu A0 e totusi la liber.. Aparent il pot viziona si cei care nu sunt patreoni...

CapitanulPtk


Ionut

@nedcatalin
Nu nu, este patron only. :)

Ești și tu patron? :lol: Am dat signout, nu am acces. Bine, poți vedea clipul dacă știi link-ul YouTube. :) Dar îl știu doar patronii și cei din API.